Syn George Sorose má údajně stálý přístup do Bidenova Bílého domu

Alexander Soros,George Soros

Rodina Sorosových si v posledních letech získala velkou pozornost díky svému politickému aktivismu a přispívání k liberálním cílům. George Soros, miliardář, podnikatel a filantrop, je v konzervativních kruzích dlouhodobě kontroverzní osobností kvůli své podpoře levicové politiky a kandidátů.

Alexander Soros,George Soros

Jeho syn Alexander Soros se rovněž stal významnou osobností levicových kruhů. Podle nedávných zpráv se Alexander Soros stal de facto „velvyslancem“ Bílého domu a od inaugurace prezidenta Joea Bidena uskutečnil nejméně 14 návštěv Bílého domu jménem nadace Open Society Foundations svého otce.

Alexander Soros je ve svých pouhých 37 letech stejně jako jeho známý otec plodným demokratickým fundraiserem a filantropem. Je předsedou nadace Open Society Foundations, která je jednou z nejmocnějších a nejvlivnějších liberálních grantových sítí na světě. Tuto organizaci založil George Soros v roce 1979 a od té doby rozdělila více než 32 miliard dolarů na podporu progresivních cílů po celém světě.

Matt Palumbo, autor knihy „The Man Behind the Curtain: Inside the Secret Network of George Soros“, tvrdí, že přístup mladšího Sorose k nejvyšším představitelům Bílého domu svědčí o rostoucím vlivu Sorosovy rodiny na americkou politiku.

„V celém Bílém domě je někde Sorosova podržtaška a jeho syn je novým velvyslancem svého otce,“ řekl Palumbo americkým médiím.

Přestože má Soros mladší v demokratických kruzích vysoké postavení, jeho přístup do Bílého domu vyvolal mezi konzervativními kritiky jisté pochybnosti. Podle záznamů, které prověřila americká média, si Alexander Soros připsal nejméně tucet schůzek s představiteli Bílého domu:

10/29/2021: Madeline Strasserová, poradkyně tehdejšího šéfa personálního oddělení Rona Klaina
12/15/2021: Jon Finer, zástupce poradce pro národní bezpečnost
22. 4. 2022: Madeline Strasserová, poradkyně tehdejšího vedoucího štábu Rona Klaina
9/14/2022: Nina Srivastava, poradkyně tehdejšího vedoucího štábu Rona Klaina (x2)
9/15/2022: Jon Finer, zástupce poradce pro národní bezpečnost
6. 10. 2022: Jon Finer, zástupce poradce pro národní bezpečnost
10/6/2022: Kimberly Langová, výkonná asistentka poradce pro národní bezpečnost
10/14/2022: Mariana Adame, poradkyně poradce Steva Ricchettiho (x2)
1. 12. 2022: Nina Srivastava, poradkyně tehdejšího vedoucího štábu Rona Klaina
12/1/2022: Státní večeře na jižním trávníku pro francouzského prezidenta Emmanuela Macrona za účasti prezidenta Bidena
12/2/2022: Jon Finer, zástupce poradce pro národní bezpečnost
12/2/2022: Mariana Adame, poradkyně poradce Steva Ricchettiho

Není jasné, o čem se na těchto schůzkách jednalo, a Bílý dům se k návštěvám Alexandra Sorose zatím nevyjádřil. Nicméně samotný fakt, že se tolikrát setkal s nejvyššími představiteli Bílého domu, vedl některé konzervativní odborníky k otázce, zda Sorosova rodina nevykonává nadměrný vliv na Bidenovu administrativu.

Mike Howell, ředitel projektu Oversight v konzervativní nadaci Heritage Foundation, označil snadný přístup Alexandra Sorose do Bílého domu za „znepokojující“, zejména vzhledem k již existujícímu politickému vlivu Sorosovy rodiny.

„Sorosova agenda je agendou smrti a destrukce ve jménu otevřených hranic a konce západní civilizace,“ uvedl Howell ve svém prohlášení. „Bidenova administrativa a hnutí darebáckých prokurátorů mohou být jeho dosud nejškodlivějším nákupem v Americe.“

Liberální komentátoři se však proti této kritice ohradili a tvrdí, že návštěvy Alexandra Sorose v Bílém domě jsou prostě součástí jeho role významného hráče v progresivní politice.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x