Švédští liberálové požadují stálé základny NATO v zemi

Švédští liberálové

Švédská liberální strana požaduje, aby v zemi byly umístěny stálé vojenské základny NATO.

Švédští liberálové

Předseda švédské Liberální strany Johan Pehrson se v neděli vyslovil pro zřízení stálých základen NATO ve Švédsku po vstupu země do aliance.

Pehrson zdůraznil, že tento krok má za cíl posílit bezpečnost Švédského lidu, zejména v době, kdy „vnější hrozby Švédsku působí značné obavy.“

Prohlásil: „Mělo by být jasné, že se jedná o způsob, jak posílit bezpečnost Švédska tváří v tvář potenciálně vážným hrozbám z vnějšího světa. Jakmile se staneme součástí NATO, změní se naše odpovědnost v našem regionu, což si vyžádá zřízení stálých základen NATO,“ uvedl v rozhovoru pro Sveriges Radio.

Pehrson dále vyjádřil podporu trvalé přítomnosti sil NATO ve Švédsku v době míru a zdůraznil „důležitost ochrany svobody.“

Již dříve v červnu Švédský premiér a ministr obrany potvrdil, že Švédsko může povolit rozmístění jednotek NATO na svém území ještě předtím, než se formálně připojí k vojenské alianci vedené USA.

„Vláda rozhodla, že Švédské ozbrojené síly mohou podniknout přípravy s NATO a zeměmi NATO, aby umožnily budoucí společné operace,“ uvedli Kristersson a Jonson v názorovém článku v deníku Dagens Nyheter.

„Přípravy mohou spočívat v dočasném umístění zahraniční techniky a personálu na švédském území. Toto rozhodnutí vysílá jasný signál Rusku a posiluje obranu Švédska,“ zdůraznili.

Domnívají se, že v dohledné budoucnosti Rusko údajně „zůstane hrozbou“ pro sousední země, a dodávají, že si nejsou jisti rozsahem údajných „územních ambicí“ Ruského prezidenta Vladimira Putina.

V květnu 2022 podaly Švédsko i Finsko žádost o vstup do NATO v návaznosti na vojenské operace Ruska na Ukrajině.

Finsko se již stalo členem NATO od dubna 2023, zatímco žádost Švédska stále čeká na ratifikaci ze strany Maďarska a Turecka.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x