Švédští demokraté hrozí pádem vlády, pokud Švédsko schválí migrační pakt EU

Švédsko a EU

EU chce prostřednictvím nového paktu o migrantech přinutit všechny země EU, aby přijaly kvóty pro migranty.

Švédsko a EU

Předsedkyně francouzského parlamentu Marine Le Penová označila pakt EU o migraci a azylu za „sebevraždu Evropy“ a varovala, že kvůli němu v roce 2020 přibude Evropě 75 milionů migrantů. Kontroverzní pakt se nyní blíží k uskutečnění a různé konzervativní a populistické strany napříč Evropou se snaží využít všech možných politických prostředků, aby jeho přijetí zablokovaly, včetně Švédských demokratů.

Migrační pakt EU byl minulý týden v Evropském parlamentu schválen jasnou většinou 420 hlasů proti 130 hlasům. Politik SD, europoslanec Charlie Weimers, varoval, že pakt může členské státy nutit přijímat migranty proti jejich vůli; to se týká zejména zemí, jako je Maďarsko, Česko a Polsko, které odmítly povinné kvóty pro migranty.

„Řešením tohoto paktu je donutit členské státy, aby přijímaly migranty proti své vůli,“ řekl Weimers.

Švédští demokraté nyní hrozí, že pokud Švédsko bude hlasovat pro migrační pakt, stáhnou svou podporu z konzervativní koaliční vlády. Ačkoli Švédští demokraté nejsou oficiálně součástí koalice, vláda se při schvalování legislativy spoléhá na jejich hlasy – strana je tak zásadní pro udržení konzervativců u moci. Švédsko, stejně jako všechny ostatní země EU, bude mít po hlasování v Evropském parlamentu pravděpodobně za úkol hlasovat pro pakt v Evropské radě.

„Vláda musí zastavit ‚pakt o migrantech‘, který v Evropském parlamentu navrhl švédský umírněný poslanec Tomas Tobé. Pokud se tak nestane, je pro mě obtížné si představit, jak lze udržet základ naší spolupráce,“ napsal Karlsson v pátek 21. dubna na Twitteru.

Předseda strany SD Jimmie Åkesson také napsal, že jeho strana „je pro nezávislou a velmi přísnou švédskou migrační politiku.“ Dodal, že „‚migrační pakt‘ EU znamená v praxi pravý opak. Nebudeme souhlasit s tím, aby byla moc švédských voličů nad migrační politikou předána politikům a byrokratům jiných zemí v Bruselu. Tečka.“

Evropský parlament nemá v otázce nového kontroverzního zákona konečné slovo. Kromě Evropského parlamentu musí pakt schválit také Evropská komise a Evropská rada, ale předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová již naznačila, že komise pakt pravděpodobně schválí.

Největší nadějí pro pravicové i levicové strany, které chtějí zabránit tomu, aby se pakt stal zákonem, tak zůstává Evropská rada. V minulosti stačilo, aby vetoval pouze jeden členský stát, například Maďarsko nebo Polsko, ale toto veto už stačit nebude.

Země jako Maďarsko a Polsko budou prakticky zaručeně hlasovat proti paktu a maďarští politici již dali najevo, že s ním nejsou spokojeni. Zároveň se očekává, že země jako Německo, Francie a Španělsko budou hlasovat pro pakt. Pokud pakt projde, evropské země, které se staví proti masovému přistěhovalectví, mohou mít jen málo možností odvolání, pokud jde o povinné kvóty pro migranty, což znamená, že někdejší bašty proti velkému přesídlení, jako je Maďarsko, mohou být brzy zatíženy tisíci migrantů, které země nechce přijmout.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
zdenio
Host
zdenio
1 rok před

Kopněte tu EU konečně do prde le.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x