Lavrov na zasedání OSN: Nikdo nedovolil Západu mluvit jménem lidstva

Sergej Lavrov

Návštěva ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova v sídle OSN v New Yorku byla plná překvapivých prohlášení a výzev.

Sergej Lavrov

Během svého vystoupení na zasedání Rady bezpečnosti OSN o účinném multilateralismu a obhajobě zásad Charty organizace Lavrov vytkl západním zemím, že si přisvojují mluvit jménem světa.

„Nazývejme věci pravými jmény: nikdo nedovolil západní menšině, aby mluvila jménem celého lidstva. Je třeba se chovat slušně a respektovat všechny členy mezinárodního společenství,“ varoval Lavrov.

Dodal, že „pravidla“ jsou vynucována USA a jejich spojenci, aby ospravedlnila opatření proti zemím dodržujícím mezinárodní právo a odmítajícím ustupovat „zájmům zlaté miliardy.“

„Téma sjednocení „demokracií“ proti „autokraciím“ bylo zavedeno jako ideologické ospravedlnění podkopávání multilateralismu. Kromě ‚summitů za demokracii‘, jejichž členství určuje samozvaný hegemon, vznikají další ‚kluby vyvolených‘, které obcházejí OSN,“ vysvětlil Lavrov.

Podle diplomata je Západu „nepohodlné“ vstupovat do jednání v rámci formátu OSN, neboť kritizoval techniku rozhodování západních států, jelikož se scházejí v „úzkém kruhu“, aby uzavřely dohodu a později o ní informovaly mezinárodní společenství.

V rámci svého prohlášení Lavrov naznačil, že by bylo „dobré“, kdyby organizace přemístila své sídlo z New Yorku jinam.

Když byl Lavrov dotázán na svůj názor ohledně přemístění, řekl novinářům: „Myslím, že by to bylo pro New York dobré.“

Stalo se tak v souvislosti s nedělním odsouzením Ruska za rozhodnutí USA nevydat víza konvoji ruských reportérů ministerstva zahraničí na zasedání Rady bezpečnosti OSN, což podle Lavrova porušuje závazek USA chránit svobodu slova.

Lavrov prohlásil, že USA provedly několik pokusů dokázat světu, že zůstávají vedoucí silou globálního světového řádu tím, že „trestají ty, kteří se jim nepodřizují“, a jako nástroj k tomu použily Mezinárodní měnový fond.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x