Šokující realita: Velká Británie posílá děti migrantů do vězení pro sexuální delikventy

děti migrantů

Uvězněné děti zažívají značnou újmu a psychické trauma, protože jsou zavřené v celách v přítomnosti sexuálních delikventů.

děti migrantů

Zranitelné děti, které do Velké Británie připlouvají na malých člunech, jsou umisťovány do věznice pro dospělé, v níž je umístěn značný počet sexuálních delikventů. Byly zaznamenány případy, kdy jsou děti bez doprovodu, z nichž mnohé se zřejmě staly oběťmi obchodování s lidmi, posílány do HMP Elmley v Kentu a umisťovány mezi dospělé vězně. Poslední inspekce v Elmley odhalila, že v oddělení pro cizí státní příslušníky jsou také sexuální delikventi.

Pracovníci organizace Humans For Rights Network identifikovali 14 dětí bez doprovodu, které byly poslány do věznice pro dospělé, přičemž jednomu z nich bylo pravděpodobně 14 let, když strávilo v Elmley sedm měsíců. Mnoho z těchto případů se týká súdánských nebo jihosúdánských dětí, které se do Velké Británie dostaly přes Libyi, často poté, co se staly obětí obchodování s lidmi nebo vykořisťování.

Děti jsou drženy pod zámkem v celách
Objevily se výzvy, aby ministerstvo vnitra tento problém urychleně prošetřilo a propustilo všechny případné děti držené ve věznicích pro dospělé. Maddie Harrisová z organizace Human Rights Network zdůraznila, že tyto děti jsou hluboce zraňovány, protože jim chybí řádná právní pomoc a možnost napadnout svévolná rozhodnutí imigračních úředníků o věku.

„Tyto děti jsou zavřené v celách, nevědí, komu zavolat o pomoc, je jim znemožněn odpovídající přístup k právnímu poradenství a možnost napadnout svévolné rozhodnutí imigračních úředníků o jejich věku po příjezdu do Velké Británie. Jsou to děti, které hledají bezpečí a místo toho se ocitají ve vězení pro dospělé, kde je jim tato ochrana odepřena a kde jsou vystaveny velké újmě,“ uvedla Harrisová, kterou citoval deník The Guardian.

Anita Hurrellová z charitativní organizace Coram uvedla, že kriminalizace a posílání těchto dětí do vězení pro dospělé je špatné a nebezpečné.

Děti, které čelí této situaci, jsou obviněny z imigračních přestupků podle zákona o státní příslušnosti a hranicích, který byl nedávno zaveden s cílem zabránit nelegálnímu vstupu do Velké Británie. Právní experti varují, že praxe posílání nezletilých bez doprovodu do věznic pro dospělé se zřejmě rozšiřuje. Kritiku vůči této praxi považují za další aspekt chybného azylového systému, v němž je více než 175 000 nevyřízených případů.

Posuzování věku: „Problematický procesní prostředek“
Posouzení věku, které provádí ministerstvo vnitra za účelem klasifikace těchto dětí jako dospělých, je kritizováno jako ukvapené a svévolné. Některá rozhodnutí ministerstva vnitra již byla zrušena po podrobném posouzení nezávislými odborníky nebo odborníky místních orgánů.

Nedávné údaje, které získal deník The Observer, ukazují, že ministerstvo vnitra považuje stovky dětí žádajících o azyl za dospělé neoprávněně. Údaje mnoha radnic ukazují, že u více než poloviny dětí žadatelů o azyl bez doprovodu, které jsou předmětem posouzení věku ministerstvem vnitra, se později potvrdí, že se jedná o děti.

Syd Bolton z organizace Equal Justice For Migrant Children popsal posouzení věku jako problematický procesní nástroj, který podle něj působí jako překážka v přístupu k azylové ochraně a službám pro mladé žadatele o azyl.

Tato praxe je „záměrnou překážkou v přístupu k azylové ochraně a znemožňuje mladým žadatelům o azyl přístup ke službám pro děti. Je to hlavní nástroj ministerstva vnitra při diskreditaci žádosti o azyl,“ zdůraznil Bolton.

Nesprávná kategorizace dětí jako dospělých může vést k tomu, že budou umístěny do ubytování bez dozoru spolu s dospělými. Přestože poslední inspekce v Elmley uvedla, že již není určeno pro sexuální delikventy, stále je v něm přítomno 70 takových chovanců.

Nedávné zprávy upozornily na to, že v Elmley je držen sexuální delikvent, který byl odsouzen za několik sexuálních trestných činů, včetně zneužívání dětí. Dopad na děti, které jsou ve věznici drženy, je podle zpráv hluboce škodlivý a způsobuje jim trvalé trauma.

Anita Hurrellová odkazuje na soudní rozhodnutí, podle něhož by se o nezletilé bez doprovodu měly starat úřady, kde mohou být v bezpečí a kde se mohou zotavit. Domnívá se, že mnohem více dětí bez doprovodu by mohlo být umístěno do věznic pro dospělé. Síť pro lidská práva identifikovala takové případy tím, že zaznamenala mladé jedince, kteří zpochybňují svá přidělená data narození.

Děti jsou hluboce postiženy
Mluvčí vlády uznává, že je obtížné přesně určit věk, ale zdůrazňuje, že je důležité zabránit dospělým, aby se vydávali za děti. Cílem vlády je zlepšit metody ověřování věku, včetně vědeckých opatření, jako je rentgenové vyšetření. V době zveřejnění článku neměla vláda k dispozici dostatek informací, aby mohla prošetřit obavy vznesené deníkem The Observer.

Harrisová dodala: „Děti jsou vždy hluboce poškozeny dobou, kterou strávily ve vězení ve Velké Británii, a jasně vyjadřují, jak nemohou spát, nechápou, proč tam byly drženy, a mají problém o svém pobytu tam mluvit.“

„Mělo by být jasně řečeno, že dospělý ani dítě by neměli být kriminalizováni za to, že přišli do Velké Británie požádat o azyl, což je trestný čin, který je jasně v rozporu s úmluvou o uprchlících.“

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x