Bývalý generální tajemník NATO tvrdí, že Donald Trump by zabránil rusko-ukrajinské válce

Anders Fogh Rasmussen

Anders Fogh Rasmussen, bývalý generální tajemník NATO, se domnívá, že prezidentská kampaň bývalého prezidenta Donalda Trumpa v roce 2024 je jen špatnou zprávou.

Anders Fogh Rasmussen

„Myslím, že prezident Trump bude poražený,“ řekl 12. generální tajemník NATO v rozhovoru pro server The Politico.

Rasmussen dodal, že „jeho zavazadla jsou příliš těžká, příliš kontroverzní.“ Před nástupem do funkce generálního tajemníka NATO působil Rasmussen v letech 2001-2009 jako dánský premiér.

Rasmussen se obává zejména vítězství Trumpa v republikánské prezidentské nominaci. Domnívá se, že bývalý prezident by mohl potenciálně zmařit snahy Západu o poskytnutí vojenské pomoci a dlouhodobých bezpečnostních záruk Ukrajině.

Vzhledem k Trumpově realistickému/zdrženlivému pohledu na rusko-ukrajinskou válku se Rasmussen obává, že Trumpova výhra v nominaci by mohla rozbít konsenzus Unipetrolu ohledně Ukrajiny. Podle názoru Rasmussena by Trumpova politika vůči Ukrajině vedla ke „kapitulaci.“

„Pokud by byl Trump nominován, nazývám to geopolitickou katastrofou, protože v kampani by jeho vliv byl destruktivní,“ prohlásil Rasmussen. „Posunulo by to Trumpovy příšerné nápady blíže k hlavnímu proudu a ztížilo by to zajištění podpory války v Kongresu.“

Bývalý dánský premiér narážel na průzkumy veřejného mínění, které ukazují „oslabení podpory Ukrajiny“ mezi americkými voliči. Trumpova nominace by mohla tento proces urychlit. Rasmussen dodal: „Samotný fakt, že jeho myšlení oslovuje určitý prvek, určitou část americké veřejnosti, posune americkou politiku špatným směrem.“

„Opravdu doufám, že se republikáni vzpamatují,“ pokračoval. „Doufám, řekl bych, že nejen z evropského, ale i z globálního hlediska, že republikáni nominují kandidáta, který bude mnohem více spojen s americkým globálním vedením než Trump a trumpisté.“

Pokud jde o podporu rusko-ukrajinského konfliktu, narůstá stranická propast. Podle Gallupova průzkumu zveřejněného v únoru, v době prvního výročí ruské invaze na Ukrajinu, si 81 % demokratů přálo, aby Ukrajina získala zpět svá ztracená území, i kdyby to mělo znamenat, že se rusko-ukrajinský konflikt změní ve věčnou válku. Naproti tomu stejné přesvědčení zastávalo pouze 53 % republikánů. Pouze 10 % demokratů se domnívalo, že USA dělají pro podporu Ukrajiny příliš mnoho, zatímco téměř polovina republikánů se domnívala, že americká pomoc byla nadměrná.

Rasmussenovy proti-trumpovské výroky je třeba považovat za zářivou podporu bývalého prezidenta. Faktem je, že globalistická vládnoucí třída na kolektivním Západě je posedlá prodlužováním rusko-ukrajinského konfliktu. Jako bývalý vedoucí představitel v hierarchii NATO má Rasmussen všechny důvody vyzývat USA a jejich satelity NATO k pokračování konfliktu na Ukrajině.

Trump by se měl rozhodně držet svých zbraní a nadále prosazovat zdrženlivost v tomto konfliktu. Není nutné, aby USA vstupovaly do konfliktu s jaderným rovnocenným konkurentem.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x