Seymour Hersh: CIA informuje Blinkena o neúspěchu Ukrajinské protiofenzívy

Antony Blinken

Hersh cituje Amerického představitele, který uvedl, že mírový summit v Džiddě, který byl naplánován na začátek tohoto měsíce, ztroskotal na tom, že na něj nebylo pozváno Rusko.

Antony Blinken

Známý americký investigativní novinář Seymour Hersh ve čtvrtek oznámil, že CIA informovala amerického ministra zahraničí Antonyho Blinkena, že Ukrajinská protiofenzíva pravděpodobně nepřinese výsledky.

Tuto informaci podle Hershe přinesl jeden z představitelů amerických zpravodajských služeb, který konkrétněji uvedl, že „prostřednictvím agentury [CIA] se k němu [Blinkenovi] dostala zpráva, že Ukrajinská ofenzíva nebude fungovat. Byla to Zelenského show a v administrativě byli lidé, kteří jeho kecům uvěřili.“

Po vzoru bývalého ministra zahraničí Henryho Kissingera, který v roce 1973 ukončil válku ve Vietnamu mírovou dohodou v Paříži, se Blinken podle Hershova zdroje snažil zprostředkovat Rusko- ukrajinskou mírovou dohodu, nicméně „měla to být velká prohra.“

Ruské ministerstvo obrany již dříve oznámilo, že od 4. srpna Ukrajinské síly ztratily více než 43 000 vojáků a 4 900 jednotek vojenské techniky.

Hersh ve svém článku rovněž citoval Amerického představitele, který uvedl, že mírový summit v Džiddě, který byl naplánován na začátek tohoto měsíce, ztroskotal poté, co na něj nebylo pozváno Rusko.

„Džidda byla dítětem [Bidenova poradce pro národní bezpečnost Jakea] Sullivana,“ citoval Hersh tohoto úředníka a znovu potvrdil, že Sullivan ji „naplánoval tak, aby byla Bidenovou obdobou“ mírové smlouvy z první světové války, známé jako Versailleská smlouva Woodrowa Wilsona.

„Velká aliance svobodného světa, která se po ponižující porážce nenáviděného nepřítele sejde na oslavě vítězství, aby určila podobu národů pro příští generace. Sláva a sláva. Povýšení a znovuzvolení. Klenotem v koruně měl být Zelenského úspěch v podobě Putinovy bezpodmínečné kapitulace po bleskové jarní ofenzivě,“ uvedl úředník a pak dodal: „Dokonce plánovali soudní proces norimberského typu u světového soudu s Jakem jako naším zástupcem. Jen jeden další průser, ale kdo to počítá?“

Na závěr představitel významně uvedl, že v Džiddě „se objevilo čtyřicet národů, z nichž všechny kromě šesti hledaly jídlo zdarma po uzavření Oděsy.“

Ukrajinská protiofenzíva
Minulý měsíc Hersh s odvoláním na Amerického představitele uvedl, že USA a Ukrajinská armáda se zdržely předpovědí o budoucích vítězstvích v protiofenzívě, protože Rusko má v terénu jasnou převahu.

„Americká a Ukrajinská armáda již nedělají žádné předpovědi,“ citoval Hersh amerického představitele. „Ukrajinská armáda se nedostala přes první ze tří Ruských obranných linií. Každou minu, kterou Ukrajinci vykopou, Rusové v noci doplní.“

Skutečnost je taková, „že poměr sil ve válce je vyrovnaný. Putin má, co chce,“ poznamenal představitel. Ukrajina není schopna znovu dobýt Krym, Doněck, Cherson, Lugansk a Záporoží.

Ukrajinský prezident nemá „žádný plán, kromě toho, že se bude snažit dál udržet“, dodal.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x