Sergej Lavrov: Západ může za eskalaci na Ukrajině a v Palestině

Sergej Lavrov

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov ve čtvrtek v rozhovoru pro agenturu TASS prohlásil, že Západ vyvolává chaos a konflikty po celém světě, aby „dosáhl svých vlastních cílů.“

„Svět zůstává v neklidném stavu. A jedním z důvodů je vládnoucí třída na Západě, která vyvolává krize tisíce kilometrů od vlastních hranic, aby dosáhla vlastních cílů na úkor jiných národů,“ uvedl ministr zahraničí.

Podle Ruského vrcholného diplomata „Západ stále lpí na své slábnoucí dominanci, nikdo není v bezpečí před jeho geopolitickými triky“ a zdůraznil, že globální povědomí ve světě roste, což nakonec donutí Západní země „přijmout realitu multipolárního světa, a tehdy se budou všechny otázky řešit na základě rovnováhy zájmů.“

Lavrov navíc v celém rozhovoru zdůrazňoval, že za „eskalaci“ na Blízkém východě, konkrétně v Palestině, může Západ, stejně jako válku na Ukrajině podnítila posedlost Západu „rozšiřováním NATO přeměnou Ukrajiny v protiruský val.“

Lavrov obvinil „zahraniční síly“ ze sabotáže příměří v Gaze
K tomuto kroku došlo týden poté, co Lavrov během plenárního zasedání Rusko-Arabského fóra pro spolupráci v Maroku ukázal prstem na nejmenované „zahraniční síly“, které se snaží využít války v Gaze k otevření dveří pro širší válku.

„Stalo se zřejmým, že některé zahraniční síly se snaží využít tohoto nového vzplanutí Izraelsko-Palestinského konfliktu k prosazení svých zájmů a k rozpoutání regionální války,“ řekl Lavrov a dodal, že dojde k mnohem většímu konfliktu, který budou táhnout Spojené státy a jejich spojenci.

Lavrov obvinil Západ z toho, že dvě desetiletí trvající nestabilita na Blízkém východě způsobila smrt statisíců lidí a vysídlení mnoha dalších.

To následuje po vyjádření Ruského velvyslance při OSN Vasilije Nebenzja, který prohlásil, že USA stojí jako jediný stát proti humanitárnímu příměří v pásmu Gazy.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x