Šéf WHO věří, že z laboratoře ve Wuhanu unikl Covid-19 po katastrofické nehodě v roce 2019

Tedros Adhanom Ghebreyesus

Šéf Světové zdravotnické organizace se soukromě domnívá, že pandemie Covidu začala po úniku z čínské laboratoře, tvrdí vysoce postavený vládní zdroj.

Tedros Adhanom Ghebreyesus

Zatímco veřejně skupina tvrdí, že „všechny hypotézy o původu Covidu zůstávají na stole“, zdroj uvedl, že Tedros Adhanom Ghebreyesus, generální ředitel Světové zdravotnické organizace (WHO), se nedávno svěřil vysoce postavenému evropskému politikovi, že nejpravděpodobnějším vysvětlením je katastrofická nehoda v laboratoři ve Wuhanu, kde se infekce poprvé rozšířila během konce roku 2019.

Deník Mail on Sunday poprvé odhalil obavy západních zpravodajských služeb ohledně Virologického institutu ve Wuhanu, kde vědci v dubnu 2020 manipulovali s koronaviry odebranými z netopýrů v jeskyních vzdálených téměř 1000 kilometrů – ve stejných jeskyních, kde se předpokládá původ viru Covid-19. Celosvětový počet obětí pandemie Covid se nyní odhaduje na více než 18 milionů.

WHO byla zpočátku kritizována za vstřícný přístup k Číně v souvislosti s pandemií a za ochotu akceptovat protesty Pekingu, že tvrzení o úniku z laboratoře jsou jen „konspirační teorií.“

Vzhledem k absenci přesvědčivých důkazů o „zoonotickém“ šíření – procesu, při němž virus přechází ze zvířat na člověka – však nyní zaujímá neutrálnější postoj.

Dr. Tedros tento měsíc informoval členské státy o pandemii a přiznal: „Zatím nemáme odpovědi na to, odkud se vzala a jak se dostala do lidské populace.“

Pochopení původu viru je z vědeckého hlediska velmi důležité pro prevenci budoucích epidemií a pandemií.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x