Trump říká, že má plán, jak v případě znovuzvolení „vyřešit“ válku na Ukrajině do 24 hodin

Trump a Putin

Bývalý prezident Trump v novém pondělním rozhovoru pro Fox News prohlásil, že pokud bude zvolen prezidentem, „vyřeší“ rusko-ukrajinskou válku „do 24 hodin“. Jeho slova zazněla po jeho zahajovacím předvolebním shromáždění pro kandidaturu do Bílého domu v roce 2024, které se konalo o víkendu ve městě Waco ve státě Texas.

Trump a Putin

Řekl to mnohatisícovému davu: „Zabráním třetí světové válce, do které směřujeme“ – a sklidil za to široký potlesk. V pondělním vystoupení v pořadu Seana Hannityho však Trump vysvětlil: „Pokud se to nevyřeší, vyřeším to do 24 hodin se Zelenským a s Putinem.“

Trump v rozhovoru pro televizi Fox pokračoval: „A tam je velmi snadné vyjednávání. Ale nechci vám říkat, jaké, protože pak to vyjednávání nemohu použít; to by nikdy nefungovalo.“

„Ale je to velmi snadné vyjednávání, které se může uskutečnit. Vyřeším to během jednoho dne, bude mezi nimi mír. Teď je to rok a půl. To je dlouhá doba. Nedovedu si představit, že by se něco nestalo,“ dodal Trump. A odtud zvážněl, jak vidí současný průběh války na Ukrajině, což pravděpodobně vyvolá hněv kyjevských představitelů:

„Klíčové je, že válka musí skončit hned, protože Ukrajina je vyhlazována,“ řekl Trump.

Nedávno ukrajinští i západní představitelé přiznali velké ztráty a to, že na frontové linii je potřeba více munice, aby se vyrovnala ruskému dělostřeleckému ostřelování a zásobování. Za poslední měsíc prokremelské síly neustále získávaly území kolem strategického města Bachmut v Doněcku a téměř ho obklíčily. Ukrajinci však pokračovali v boji a nasadili další síly a zbraně.

Čína se tento měsíc pokusila o zprostředkování s cílem nastartovat mírová jednání mezi oběma válčícími stranami a Peking byl dokonce v úzkém kontaktu s administrativou Zelenského, ale zdá se, že tyto snahy zatím nikam nevedly, a to i kvůli skepsi Washingtonu a NATO.

Co se týče Trumpa, ten si je stále jistý a v poslední době opakuje, že s Putinem může „vycházet“ a otevřeně s ním mluvit. Podle dalších informací z pondělního rozhovoru:

„Takže byste preferoval, kdybyste byl prezidentem, myslíte si, že byste se dohodl?“ Zeptal se Hannity Trumpa.

„Do 24 hodin,“ odpověděl bývalý prezident.

Trump zašel tak daleko, že zdůraznil, že s Putinem vychází „velmi dobře.“ Nedávné průzkumy ukázaly, že většina republikánských voličů si přeje vyhnout se hlubšímu zapojení USA do války.

Nový průzkum agentury IPSOS-Axios ukazuje rozdělení konzervativců v otázce ukrajinské politiky, přičemž debata a momentum se jasně posouvají ve prospěch těch, kteří se chtějí vyhnout hlubšímu zapojení USA do války.

„Čtyři z pěti republikánů chtějí, aby USA zůstaly vedoucí světovou mocností – ale méně než polovina podporuje poskytnutí zbraní a finanční podpory Ukrajině, aby se pokusila zachránit před Ruskem, jak vyplývá z poslední vlny průzkumu Axios-Ipsos Two Americas Index,“ uvádí průzkum IPSOS-Axios zveřejněný dříve v polovině března.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x