Rusko vznáší nová obvinění ohledně biolaboratoří financovaných USA na Ukrajině

Rusko vznáší nová obvinění ohledně biolaboratoří financovaných USA na Ukrajině

Dokumenty a další důkazy z laboratoří na Ukrajině financovaných USA naznačují, že Kyjev plánoval použít bezpilotní letouny k nasazení patogenů proti Donbasu i samotnému Rusku, prohlásila ve středu Moskva.

Rusko vznáší nová obvinění ohledně biolaboratoří financovaných USA na Ukrajině

Ministerstvo obrany rovněž uvedlo, že identifikovalo konkrétní americké úředníky zapojené do vývoje biologických zbraní ve východoevropské zemi. Na podporu tohoto tvrzení nebyly poskytnuty žádné přímé důkazy.

Pro ruské vyšetřovatele jsou obzvláště zajímavé „dokumenty svědčící o plánech kyjevského režimu na použití bezpilotních letounů schopných nést a rozprašovat smrtící látky,“ uvedl na brífinku vojenský mluvčí generálmajor Igor Konašenkov.

Fakta, která má ruská armáda k dispozici, „dokazují, že kyjevský režim vážně zvažoval možnost použití biologických zbraní proti obyvatelstvu Donbasu a Ruské federace,“ dodal Konašenkov.

Rusko rovněž identifikovalo „konkrétní úředníky, kteří se podíleli na vytváření komponentů biologických zbraní“, uvedl generál. Nikoho z nich však nejmenoval, uvedl pouze, že se jednalo o „vedoucí oddělení a zaměstnance amerického ministerstva obrany“, jakož i jeho hlavní dodavatele.

Tyto kampaně byly „přímo spojeny se synem současného amerického prezidenta Hunterem Bidenem,“ dodal Konašenkov s odvoláním na vyšetřování západních médií. Minulý týden deník Daily Mail zveřejnil e-maily, které ukazují Bidenovy vazby na dodavatele Pentagonu, společnost Metabiota, která se specializuje na výzkum potenciálních patogenů způsobujících pandemie, jež by mohly být použity jako biologické zbraně.

Na Bidenovo zapojení do amerického financování ukrajinských biolaboratoří upozornil minulý čtvrtek na brífinku generálporučík Igor Kirillov, velitel ruských sil jaderné, biologické a chemické ochrany.

S výsledky další analýzy dokumentů a dalších důkazů získaných z ukrajinských biolaboratoří se podrobněji seznámíme „v nejbližší době na zvláštním brífinku“, slíbil Konašenkov.

Washington dlouho tvrdil, že tvrzení o biolaboratořích na Ukrajině financovaných Pentagonem jsou „ruské dezinformace.“ Začátkem tohoto měsíce však americká diplomatka Victoria Nulandová před Senátem vypověděla, že na Ukrajině existují „laboratoře biologického výzkumu“ a USA spolupracují s Kyjevem, „aby zajistily, že se materiály biologického výzkumu nedostanou do rukou ruských sil.“

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x