Rusko: Vojáci NATO, převlečení za žoldáky, obsluhují protivzdušnou obranu na Ukrajině

NATO

Ruská armáda obvinila vojáky NATO, že ve skutečnosti obsluhují a přímo dohlížejí na Ukrajinské moderní systémy protivzdušné obrany, které poskytl Západ.

Toto obvinění přichází poté, co Kreml několik týdnů tvrdil, že Francouzští žoldnéři byli rozmístěni ve městě Charkov, které leží naproti Belgorodu – Ruské pohraniční oblasti, která je předmětem neustálých minometných a raketových útoků.

Prohlášení vydal vysoce postavený Ruský důstojník na velitelském stanovišti a bylo zveřejněno v Ruských státních médiích, nicméně nebylo uvedeno přímo jako oficiální tisková zpráva ministerstva obrany, ale i tak je významné.

„Vojenský personál ze zemí NATO pod rouškou žoldnéřů obsluhuje na Ukrajině systémy protivzdušné obrany, raketové systémy s vícenásobným odpalováním a taktické raketové systémy“, uvedl podle agentury TASS v rozhovoru pro noviny Krasnaja zvezda náčelník Hlavního operačního ředitelství Ruského generálního štábu a první zástupce náčelníka generálního štábu generálplukovník Sergej Rudskoj.

Rudskoj uvedl: „Vojenský personál NATO se pod rouškou žoldáků účastní bojových akcí. Ovládají systémy protivzdušné obrany, taktické rakety a raketové systémy s vícenásobným odpalováním a jsou součástí útočných oddílů.“

Ačkoli pro toto tvrzení nebyly poskytnuty žádné důkazy, je dobře známo, že Západní poradci školí Ukrajince v těchto systémech, pravděpodobně v sousedních zemích, jako je Polsko.

MLRS a HIMARS hrály na bojišti obrovskou a klíčovou roli. V roce 2022 se dokonce objevovaly zprávy, že tyto zbraně převážily misky vah ve prospěch Ukrajiny.

MLRS je zkratka pro „Multiple-Launch Rocket System“ a rychle odpaluje několik raket země-země. Je vysoce mobilní a musí jej obsluhovat tříčlenná posádka.

Před měsícem, 17. ledna, Rusko uvedlo, že při útoku raketou dlouhého doletu na východoukrajinské město Charkov se zaměřilo na „Francouzské žoldáky.“ Ukrajinci tehdy ohlásili více než tucet civilních obětí, ale odmítli tvrzení o Francouzských bojovnících.

Ruské ministerstvo obrany tehdy uvedlo: „Večer 16. ledna ozbrojené síly Ruské federace provedly přesný úder na místo dočasného rozmístění zahraničních ozbrojenců ve městě Charkov, jehož jádro tvořili Francouzští žoldáci.“

Kremelští představitelé, včetně prezidenta Putina, často označují válku za válku, v níž jsou hlavním nepřítelem Spojené státy, Velká Británie a celé NATO. Moskva slíbila, že přímo zaútočí na všechny zahraniční bojovníky nebo techniku, které najde na bojišti, a podle opakovaných předchozích varování bude činit odpovědnými vnější státy.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x