Putin: Ukrajina je pro Rusko otázkou života a smrti

Putin

Ukrajinská krize má pro Rusko existenční význam, řekl v neděli prezident Vladimir Putin reportérovi Pavlu Zarubinovi, zatímco pro NATO je to pouze taktická záležitost.

Vysvětlil, že hlavním cílem jeho hlubokého ponoru do historie země během rozhovoru s Americkým novinářem Tuckerem Carlsonem na začátku tohoto měsíce bylo dát Západnímu publiku šanci pochopit smýšlení Moskvy v této otázce.

Putin připustil, že pochopit všechny složitosti tisícileté historie Ruska není pro Západní diváky, zejména pro Američany, jejichž země existuje teprve 300 let, „snadné.“

Prezident však uvedl, že je podle něj důležité, aby Západní diváci „pochopili, jak myslíme… aby pochopili, jak citlivá a důležitá je tato otázka (Ukrajiny) pro naši zemi.“

„Pro ně jde o zlepšení jejich taktických pozic. Pro nás je to však osud. Je to otázka života a smrti.“

Ruský prezident dodal, že toto je hlavní poselství, které chce Západu vyslat. „Zda to fungovalo, to mi nepřísluší hodnotit,“ dodal.

Během dvouhodinového rozhovoru s Carlsonem, který nasbíral desítky milionů zhlédnutí, Putin dlouze hovořil o tom, jak vznikly Ruský a Ukrajinský stát. Řekl, že ačkoli se území dnešní Ukrajiny dostalo pod silný Polský vliv, mnoho lidí v regionu se přesto chtělo připojit k Rusku kvůli úzkým kulturním a náboženským vazbám.

Podle Putina se o nezávislosti Ukrajiny začalo mluvit až v 19. století. Země byla vytvořena Sovětskými orgány po Bolševické revoluci v roce 1917, vysvětlil. Po druhé světové válce Ukrajina získala od svých sousedů mnoho území, čímž se stala „umělým státem“, dodal.

Rusko opakovaně prohlásilo, že jeho vojenská operace proti Ukrajině, která začala v únoru 2022, má za cíl „denacifikaci“ a „demilitarizaci“ sousední země. Moskva také již léta vyjadřuje obavy z rozšiřování NATO – které po rozpadu Sovětského svazu označila za „nástroj konfrontace“ – směrem ke svým hranicím. Putin rovněž uvedl, že snaha Ukrajiny připojit se k vojenskému bloku vedenému USA byla jedním z klíčových důvodů současného konfliktu.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Frank
Host
Frank
2 měsíců před

Opravdu jen desítky milionů shlédnutí?

1
0
Would love your thoughts, please comment.x