Rusko varuje: Jediný úder jaderné ponorky by utopil Velkou Británii v radioaktivní tsunami

radioaktivní tsunami

„První kanál“, ruské státní médium, nedávno zveřejnil reportáž o tom, jak snadné by pro Rusko údajně bylo „utopit“ Spojené království v „radioaktivní tsunami.“

radioaktivní tsunami

Alexej Žuravljov, předseda ruské nacionalistické politické strany Rodina, v tomto díle vysvětlil, že jaderné ponorky ruského námořnictva by mohly zničit celou Velkou Británii jedinou jadernou bombou.

„Jedna raketa Sarmat a britské ostrovy už nebudou,“ prohlásil Žuravljov.

Žuravljovovo prohlášení zaznělo v návaznosti na oznámené rozhodnutí britské armády podpořit v probíhajícím konfliktu Ukrajinu na rozdíl od Ruska. Velká Británie byla mezi prvními, kdo hrdě oznámil, že dodá Ukrajině letadla se zbraněmi, včetně protitankových systémů a munice.

Po Žuravljovově vystoupení přešel segment „Prvního kanálu“ k moderátorovi zpráv Dmitriji Kiseljovovi, který podrobněji popsal, jak by vypadalo odpálení atomové bomby ruskou ponorkou:

„Přiblíží se k cíli v hloubce 1 km rychlostí 200 km/h. Neexistuje žádný způsob, jak tento podvodní dron zastavit. Bojová hlavice na něm má sílu až 100 megatun. Výbuch tohoto termonukleárního torpéda u britského pobřeží způsobí gigantickou vlnu tsunami vysokou až 500 metrů.“

Ukázku z tohoto segmentu si můžete prohlédnout níže:

Ruský televizní moderátor říká, že Spojené království se může snadno proměnit v „radioaktivní poušť“
Během okamžiku, který je nyní označován za nejprovokativnější, moderátor dále odhalil, do jaké míry bude Velká Británie po útoku jadernými raketami zničena.

„Už jenom taková palba s sebou nese také extrémní dávky radiace. Poté, co proletí nad britskými ostrovy, promění to, co by z nich mohlo zůstat, v radioaktivní poušť.“

Panel začal reakcí na nedávné vyjádření britského ministra obrany Bena Wallace, který podle všeho souhlasil s tím, aby Ukrajina v případě potřeby udeřila na ruské území za použití zbraní poskytnutých Spojeným královstvím.

„Součástí obrany při tomto typu invaze je samozřejmě i to, že Ukrajina půjde po zásobovacích linkách ruské armády, protože bez pohonných hmot, potravin a munice se ruská armáda zastaví a nemůže dále pokračovat v invazi,“ řekl Wallace televizi BBC.

Západní média také stále podporují protiruský narativ a tvrdí, že ruský prezident Vladimir Putin překročil hranici, když vyhrožuje, že v případě potřeby použije jaderné zbraně.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x