Německá ministryně zahraničí připravuje veřejnost na jadernou válku

Annalena Baerbock

Německá vláda se podle ministryně zahraničí Annaleny Baerbockové (Zelení) připravuje na použití jaderných zbraní ve válce na Ukrajině.

Annalena Baerbock

Baerbocková to v úterý řekla německým novinám Rheinische Post a Bonn General-Anzeiger: „Už jen z tohoto důvodu je naší povinností jako vlády brát vážně i ty nejhorší scénáře. Ruské jaderné šavlování je nezodpovědné, zejména v současné situaci, i když jsme podobné tóny od prezidenta Putina slyšeli již dříve.“

Jaderné zbraně však nelze použít, aniž by člověk ublížil sám sobě. To ví i ruský prezident. Baerbocková zároveň pohrozila vládci v Kremlu obžalobou před Mezinárodním tribunálem pro válečné zločiny v Haagu.

Německá ministryně, která se zdá být pro svou funkci mimořádně nekvalifikovaná, obvinila Rusko z toho, co Ukrajina zřejmě dělá na válečném poli: Ukrajina používá civilisty jako živé štíty, protože se snaží čelit ruskému postupu. „Ruský prezident porušuje mezinárodní právo a mezinárodní humanitární právo tím nejbrutálnějším způsobem. Nebombardujte matky, otce, děti, staré a nemocné lidi. Lidé, kteří to dělají, se dopouštějí nejzávažnějších válečných zločinů. Tyto zločiny musí být postaveny před soud. Dlužíme to obětem,“ křičela Baerbocková, zatímco na sociálních sítích stále kolují důkazy o ukrajinských válečných zločinech.

Němečtí Zelení nenechávají nic náhodě, aby se Německo stalo taktickým jaderným cílem, což souvisí s pátečním oficiálním oznámením Pentagonu, že USA cvičí ukrajinské vojáky v Německu a na dalších místech. Mluvčí amerického ministerstva obrany John Kirby na páteční tiskové konferenci uvedl, že výcvik na německém území již začal.

Kirbyho prohlášení přišlo pouhé tři dny poté, co ministr obrany Lambrecht (SPD) na americké vojenské základně v Ramsteinu oznámil, že „v budoucnu budou vojáci z Ukrajiny cvičeni na dělostřeleckých systémech na německé půdě.“ Spolupracujeme „s našimi americkými přáteli na výcviku ukrajinských vojáků na dělostřelecké systémy na německé půdě.“

Zpráva Vědecké služby Spolkového sněmu nedávno objasnila, že dodávka zbraní válčící straně ještě nepředstavuje „vstup do války“ podle mezinárodního práva, ale „pokud by kromě dodávky zbraní šlo také o instruktáž strany konfliktu nebo o její výcvik v používání těchto zbraní, opustil by člověk bezpečnou oblast neválčení,“ vysvětlila zpráva. To je nepochybně případ výcvikových programů amerických instruktorů na německé půdě, které spolková vláda povolila.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x