Bývalý analytik CIA: USA „lžou“ o neúspěšné protiofenzívě na Ukrajině

Antony Blinken

Americký ministr zahraničí Antony Blinken během neohlášené návštěvy Kyjeva oznámil nejnovější vojenský balíček ve výši více než 1 miliardy dolarů pro Ukrajinu a prohlásil, že USA zaznamenaly „dobrý pokrok“ v protiofenzívě, ale toto tvrzení bylo poměrně krátkodobé.

Antony Blinken

V rozhovoru se soudcem Andrewem Napolitanem v jeho podcastu Judging Freedom vyjádřil bývalý analytik CIA Larry Johnson přesvědčení, že USA o neúspěchu Ukrajinské protiofenzívy vyloženě lžou.

„Tony, podívej se na mapu“ a podívej se na pokrok, kterého „Ukrajina nedosáhla“, řekl.

Během své návštěvy Blinken s hrdostí prohlásil, že Ukrajinská armáda v „posledních několika týdnech“ prokázala „skutečný pokrok“ ve své protiofenzívě, a dodal, že hodnocení vývoje Ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským „odpovídá našemu.“

„Rusko se neustále tlačí na Západ,“ dodal Johnson s tím, že květnový konflikt v Bachmutu byl „posledním velkým konfliktem“, kterého se Ukrajinská armáda zúčastnila. „Oni [USA] nerozumí Ruské obranné taktice,“ dodal.

První fáze zármutku: Popírání
Bývalý špičkový analytik Amerických zpravodajských služeb Ray McGovern po připojení k podcastu prohlásil, že „Americký lid byl podveden“, a dodal, že „miliardy peněz šly na Ukrajinu, z nichž velká část byla rozkradena.“

Vyjádřil se, že USA „prohrávají zástupnou válku proti Rusku na Ukrajině.“

Vysocí představitelé Amerických zpravodajských služeb však podle Johnsona neustále „klamou sebe, své kolegy, tisk i veřejnost“ ohledně skutečného vývoje na místě a nadále popírají skutečnost, že Ukrajina pociťuje „nedostatek munice, pracovních sil a problémy s náborem.“

Přesto Blinkenovy výroky o úspěšnosti Ukrajinské protiofenzívy odmítl jako nepravdivá tvrzení vysoký představitel Záporožské oblastní správy Volodymyr Rogov.

Stalo se tak poté, co velvyslanec USA a alternativní zástupce pro zvláštní politické záležitosti při OSN Robert Wood v pátek zdůraznil, že situace na Ukrajině se nezlepšuje, a vyzval k trvalému tlaku na Rusko, aby stáhlo své jednotky z regionu.

Podle Ruského ministra obrany Sergeje Šojgu ztratila Ukrajina jen za měsíc červenec v bojích 20 824 vojáků a 2 227 kusů vojenské techniky a dodal, že od 26. do 27. července ztratila Ukrajina 400 vojáků a 63 kusů techniky v Orichovském směru, a dodal, že Kyjevským silám se nepodařilo prolomit Ruské obranné linie.

Vojenský představitel dále upozornil, že v důsledku neúspěšné protiofenzívy se Kyjevský režim uchyluje ke strategiím teroristických operací na civilní infrastrukturu v Rusku.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x