Elon Musk tento týden na Twitteru zveřejnil bombastické soubory týkající se dnes již bývalého ředitele Institutu pro alergie a infekční nemoci (NIAID) Dr. Anthonyho Fauciho, které nazývá „Fauciho spisy.“

Anthony Fauci

V neděli napsal generální ředitel Twitteru svým sledujícím na Twitteru: „Doufám, že máte skvělý den 1. 2023! Jedna věc je jistá, nebude to nuda.“

Na Muskův tweet pak odpověděla Juanita Broaddricková, 80letá bývalá správkyně domova důchodců, která kdysi tvrdila, že ji v roce 1978 znásilnil bývalý americký prezident Bill Clinton, a uvedla, že čeká… na #FauciFiles.

‚Později tento týden,‘ odpověděl Musk, čímž dal jasně najevo, že je jen otázkou času, kdy se jeho spor s nejlepším americkým odborníkem na infekční choroby znovu objeví.

‚Twitter Files‘ je série odhalení novinářů, které Musk vybral a které odhalují nedávné kontroverze, včetně rozhodnutí Twitteru zakázat bývalému prezidentovi Donaldu Trumpovi tweetování po invazi do hlavního města v lednu loňského roku.

Na Twitter také nedávno unikly interní diskuse mezi zaměstnanci týkající se vlastní cenzury příběhů souvisejících s osobním notebookem Huntera Bidena během prezidentských voleb v roce 2022.

Mezi nejnovější odhalení, která gigant sociálních médií učinil, patří to, jak se Trumpova i Bidenova administrativa spoléhaly na Twitter při zmírňování obsahu během pandemie COVID-19.

Zdroj