Rusko tvrdí, že předloží důkazy, že za útoky na Krymu stojí britské speciální jednotky

útoky na Krymu

Ruská vláda tvrdí, že hodlá předložit „důkazy“ o tom, že za útoky na moskevské síly a námořní prostředky na Krymu jsou zodpovědné speciální jednotky ze Spojeného království.

útoky na Krymu

Kreml plánuje „v blízké budoucnosti“ předvolat britského velvyslance, aby předložil důkazy, které rovněž hrozí krachem ukrajinské dohody o vývozu obilí, kterou zprostředkovala OSN.

Vláda prezidenta Vladimira Putina tvrdí, že má „pevné důkazy“ o tom, že britská armáda minulý týden u pobřeží Krymu asistovala při rozsáhlém útoku bezpilotního letounu na černomořskou flotilu ruského námořnictva.

„Velvyslanec Spojeného království bude předvolán a budou mu předány příslušné materiály,“ uvedla mluvčí ministerstva zahraničí Maria Zacharovová a dodala, že schůzka se uskuteční „v nejbližší době.“

„Základní materiály budou předány britské straně jako důkazní materiál a budou také ukázány široké veřejnosti,“ dodala.

Zacharovová rovněž uvedla, že Rusko zveřejní „materiály“ po schůzce s velvyslancem.

O víkendu ruská armáda uvedla, že ukrajinské síly vypustily drony proti její flotile „pod vedením britských specialistů ve městě Očakiv“ na jihu Ukrajiny.

Kreml dodal, že „podle našich informací“ se stejná britská jednotka „podílela na plánování“ zářijových výbuchů na plynovodech Nord Stream pod Baltským mořem. Spojené království však kontrovalo, že se jedná o „nepravdivá tvrzení epického rozsahu.“

Již dříve se objevily zprávy, že bývalá britská premiérka Liz Trussová je v centru rostoucího sporu ohledně sabotáže ruských plynovodů Nord Stream 1 a 2.

Začátkem minulého měsíce svět zatajil dech, když se rozšířila zpráva o útoku na infrastrukturu vlastněnou Ruskem, přičemž mnozí na Západě byli přesvědčeni, že prezident Vladimir Putin se nějakým způsobem pomstí. Zprávy v té době naznačovaly, že za útok jsou zodpovědné Spojené státy.

Podle různých zpráv však měla na incidentu přinejmenším určitý podíl britská vláda.

Kim Dotcom, samozvaný „bojovník za svobodu internetu“, na Twitteru napsal, že tehdejší britská premiérka Trussová poslala ministru zahraničí USA Antony Blinkenovi tuto zprávu – „Je to hotové“ – hned poté, co k sabotáži došlo, a proto ruská vláda obvinila Londýn z odpovědnosti.

„Liz Trussová poslala ministru Blinkenovi pomocí svého iPhonu zprávu, že ‚je hotovo‘, minutu poté, co potrubí vybuchlo, a ještě předtím, než se to dozvěděl kdokoli jiný,“ sdělil svým téměř milionu příznivců na Twitteru.

Dotcom, který se narodil jako Kim Schmitz v západním Německu – v době, kdy byla země rozdělena – naznačil, že informace získal prostřednictvím hackerského útoku na iCloud.

„Není to jen Five Eyes, kdo má zadní vrátka administrátorského přístupu do všech databází Big Tech,“ řekl. „Rusko a Čína mají také sofistikované kybernetické jednotky. Vtipné je, že vládní úředníci s nejvyšší bezpečnostní prověrkou stále raději používají iPhony než své šifrované shit-phony vydané NSA a GCHQ.“

Tucker Carlson, nejlépe hodnocený moderátor Fox News, se také domnívá, že USA byly zapojeny a že takový čin by byl šílený ze dvou důvodů – poškození životního prostředí a potenciální vyvolání jaderné války.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Frank
Host
Frank
3 měsíců před

A co brání Putinovi, aby nechal potopit nějakou britskou kocábku?

1
0
Would love your thoughts, please comment.x