Náměstek šéfa NATO říká, že aliance může nasadit své síly ve východní Evropě

válka na Ukrajine

S každým dalším dnem se zdá, že globalistická elita Deep State je více než ochotná obětovat životy milionů svých spoluobčanů – ale ne sebe – ve své nekonečné snaze získat pro sebe více moci a bohatství.

válka na Ukrajine

Ačkoli se „oficiálně“ NATO pod vedením USA po invazi zdrželo zapojení ruských sil bojujících na Ukrajině, bezpečnostní aliance přesto vynakládá veškeré úsilí, aby zajistila, že její síly budou v určitém okamžiku do války „zataženy.“

Podle náměstka generálního tajemníka Mircea Geoana se aliance domnívá, že již není vázána minulými závazky zdržet se nasazení sil ve východní Evropě.

Během setkání v litevském hlavním městě Vilniusu tento týden Geoana prohlásil, že Rusko kvůli své invazi na Ukrajinu a pokračující ofenzivě na Ukrajině „zrušilo jakýkoli obsah“ Zakládajícího aktu NATO-Rusko. Podle zprávy Almayadeen navíc odmítnutí Moskvy vést rozhovory s aliancí dohodu dále neguje.

Podle dohody z roku 1997, jejímž cílem bylo zlepšit vztahy mezi Ruskem a NATO po skončení studené války, se obě strany zavázaly spolupracovat s cílem „zabránit jakémukoli potenciálně ohrožujícímu hromadění konvenčních sil v dohodnutých regionech Evropy, včetně střední a východní Evropy.“

V souvislosti s Ruskem zástupce generálního tajemníka řekl: „Přijali rozhodnutí, přijali tam závazky neútočit na sousedy, což dělají, a vést pravidelné konzultace s NATO, což nedělají. Takže si myslím, že ve skutečnosti tento zakládající akt v podstatě nefunguje kvůli Rusku.“

Geoana dále uvedl: „Nyní nemáme žádná omezení, abychom měli na východním křídle pevnou pozici a zajistili, že každý čtvereční centimetr území NATO bude chráněn článkem 5 a našimi spojenci.“

Článek 5 je samozřejmě ustanovení alianční dohody NATO, které umožňuje kolektivní obranu všech členských zemí; pokud je jedna z nich napadena, pak jsou všechny ostatní povinny přijít na obranu této země. Umístění sil NATO co nejblíže hranicím Ukrajiny a Ruska tedy přirozeně jen dramaticky zvyšuje šanci na „náhodný útok“ – chcete-li, pod falešnou vlajkou – na síly NATO, který bude využit jako podnět k následnému útoku na Rusko, jež oplývá jadernými zbraněmi a prostředky k jejich použití.

Jeden z nejváhavějších členů NATO – Turecko – se však alespoň chová zodpovědně.

Začátkem tohoto týdne zrušilo plánované cvičení NATO v Černém moři a ujalo se role prostředníka mezi aliancí a Ruskem. Důvod zrušení cvičení Ankarou byl prostý: V současné době není důvod, aby se válečné lodě NATO ocitly v blízkosti ruských válečných lodí a dramaticky se tak zvýšila šance, že se stane něco nešťastného, co by vyvolalo širší konflikt.

„Kdybychom se k sankcím připojili, nemohli bychom plnit zprostředkovatelskou roli, kterou máme nyní. Úmluvu z Montreux jsme aplikovali na válečné lodě, ale vzdušný prostor, ten koridor, musíme udržet otevřený,“ řekl turecký ministr zahraničí Mevlut Cavusoglu.

„Mimo rámec úmluvy se objevily žádosti Ruska a Spojených států o průjezd lodí. V souladu s úmluvou jsme zrušili nebo odložili plánovaná cvičení NATO. Hrajeme důležitou roli a plníme své závazky,“ prohlásil turecký ministr zahraničí.

„Každý nyní může uvalit sankce na koho chce. Je to jejich věc. My jsme si zvolili roli prostředníka, snažíme se věci usnadnit. A tato pozice je v EU, ve světě vítána,“ dodal.

Zdroj

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Přemek
Host
Přemek
1 rok před

Mnozí představitelé euroatlantického systému říkají jedno a současně je jim důrazně sděleno, aby tak nečinili a činili druhé, to, co představují Zákony Galaxie.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x