Pentagon viní z neúspěšné Ukrajinské protiofenzívy Ruskou elektronickou válku

Ukrajinská protiofenzíva

Velitel Americké armády Josh Kozlov prozradil, že Pentagon si „dělá poznámky“ o Ruské taktice, aby se připravil na budoucí přímé válečné akce.

Ukrajinská protiofenzíva

Podle Britského královského institutu Spojených služeb a dalších vojenských expertních organizací jsou za neúspěch Ukrajinské protiofenzívy v posledních třech měsících zodpovědné pokročilé schopnosti Ruska v oblasti elektronického boje (EW). Jak však prozradil Americký vojenský velitel Josh Kozlov, Pentagon si „dělá poznámky“ o ruské taktice, aby se připravil na případné budoucí přímé bojové akce.

Zpráva listu Financial Times zveřejněná v pondělí uvádí, že členské země NATO se připravují na cvičení, které je označováno za největší vojenské cvičení od dob studené války. Cvičení, která jsou naplánována na jaro a nazvána „Steadfast Defender“, se vedle přibližně 41 000 vojáků zúčastní i společné velení organizace. Hlavním cílem těchto cvičení je simulovat obranu proti hypotetickému Ruskému útoku na některý z členských států NATO.

Americká média zaměřená na vojenské otázky citovala Kozlova, který to řekl během konference o letectví, vesmíru a kybernetice v Marylandu.

Kozlov, šéf 350. křídla spektrálního boje Americké armády, které bylo založeno před dvěma lety, aby se vyrovnalo konkurenčnímu elektronickému boji, prohlásil, že Rusko i Ukrajina prokázaly působivé schopnosti v terénu.

Prohlásil: „Obratnost, kterou obě strany projevují při provádění operací ve spektru, je úžasná.“ Dodal, že „obě strany hrají hru na kočku a myš velmi, velmi dobře… Pokud se v budoucnu budeme střetávat s rovnocenným partnerem, je pro nás klíčem k úspěchu ve spektru agilita a rychlost.“

Neúspěšné západní testování
Ruská taktika EW již dříve zachytila útoky dronů na Ruské území, ovlivnila Západní zaměřovací systémy a narušila komunikaci mezi Ukrajinskými silami.

Ukrajina se snažila zvýšit svůj tlak tím, že se uchýlila k zoufalým opatřením, například opakovaně žádala Západ, aby jí poskytl zbraně, a zároveň nabídla své území jako testovací střelnici pro zbraně.

Bývalý Ukrajinský ministr obrany Oleksij Reznikov v červnu prohlásil, že „pro vojenský průmysl světa nelze vymyslet lepší zkušební pole,“ než je bojiště na Ukrajině.

Ukrajina ani se zbraněmi, ani s finančními prostředky poskytnutými Západem nenakládá správně, protože Ukrajinské úřady zpronevěřily více než 100 miliard hřiven (2,7 miliardy dolarů) ze státního rozpočtu prostřednictvím nákupu předražené a nekvalitní munice, vybavení a zbraní protivzdušné obrany, uvedl minulý týden bývalý Ukrajinský premiér Mykola Azarov.

„Podle nejkonzervativnějších odhadů bylo zpronevěřeno více než 100 miliard rozpočtových hřiven,“ uvedl Azarob na svém oficiálním kanálu Telegram.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kim
Host
Kim
8 měsíců před

Na Západě měli dojem, že Rusko je elektronicky zaostalé, a zatím Rusko poráží Zápúad především elektronicky. Na Západě si mysleli, že Rusko kopíruje americkou techniku, a zatím Západ vykrádal Antonova, Jakovleva, Tupoleva, Iljušina, Sikorského, MiGy, atd.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x