Rusko tvrdí, že Pentagon vynaložil 224 milionů dolarů na programy biologických zbraní na Ukrajině

Pentagon

Kriminální vyšetřování nekalých aktivit Pentagonu na Ukrajině odhalilo, že američtí daňoví poplatníci byli okradeni nejméně o čtvrt miliardy dolarů, aby mohli financovat programy biologických zbraní “ Deep State“ ve východní Evropě.

Pentagon

Alexander Bastrykin, šéf ruského Vyšetřovacího výboru, tvrdí, že do „vojenských biologických aktivit“ na Ukrajině je přímo zapojena vláda Spojených států, včetně „představitelů amerického ministerstva obrany a amerických společností s vazbami na něj.“

Jak nyní víme, USA tajně utratily více než 224 milionů dolarů na výzkumné programy biologických zbraní na Ukrajině, které začaly přinejmenším již v roce 2005. Tyto prostředky byly použity na vybavení a modernizaci přibližně 30 biologických laboratoří kontrolovaných ukrajinskými ministerstvy obrany, zdravotnictví a zemědělství.

„Výsledky zmíněného výzkumu byly evakuovány na území kontrolované Kyjevem ještě před zahájením speciální vojenské operace,“ cituje Bastrykina agentura a dodává, že bude pokračovat v prověřování dokumentů v této věci a hledat další důkazy o zneužití.

Již v březnu Moskva tvrdila, že našla důkazy o financování amerických biologických zbraní na Ukrajině. Washington i Kyjev tato tvrzení popřely a označily je za ruskou „propagandistickou“ kampaň.

V té době vysoká americká diplomatka Victoria Nulandová před Kongresem přiznala, že Washington ve skutečnosti operace spojené s biologickými zbraněmi na Ukrajině financoval, ale tvrdila, že měly zabránit tomu, aby se „výzkumný materiál“ dostal do rukou ruských vojáků.

Koncem února se Rusko rozhodlo napadnout Ukrajinu poté, co země neplnila podmínky minských dohod, které byly poprvé podepsány v roce 2014. Tyto Německem a Francií zprostředkované protokoly měly separatistickým regionům Doněcku a Lugansku poskytnout zvláštní status v rámci ukrajinského státu.

Od té doby Rusko požaduje, aby se Ukrajina oficiálně prohlásila za neutrální zemi, která nikdy nevstoupí do vojenského bloku NATO vedeného a kontrolovaného Spojenými státy, který prosazuje Západ.

Rusko tvrdí, že jeho ofenziva byla zcela nevyprovokovaná, a odmítá tvrzení, že by plánovalo převzít obě zmíněné donbaské republiky silou. Rusko tvrdí, že se potřebovalo vypořádat s těmito biolaboratořemi provozovanými Pentagonem dříve, než skončí jejich použití proti němu.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Frank
Host
Frank
2 měsíců před

USA je země zločinců a země zla.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x