Rusko slíbilo, že bude reagovat na rozšíření NATO o Finsko a Švédsko

Rusko-USA

Rusko slíbilo, že bude reagovat na rozšíření NATO o Finsko a Švédsko. Rusko nebude jen přihlížet vstupu Finska a Švédska do NATO, varoval v pondělí náměstek ministra zahraničí Sergej Rjabkov.

Rusko-USA

V rozhovoru s ruskými novináři označil vládní představitel krok těchto dvou zemí za „poslední vážnou chybu s dlouhodobými důsledky“ na Západě a uvedl, že ukazuje „úroveň“ těch, kteří taková rozhodnutí přijímají. „Odráží falešné zkreslené vnímání událostí, které se odehrávají ve světě, ze strany politiků na Západě, zejména v severní Evropě. Je nám zřejmé, že bezpečnost Švédska a Finska tím posílena nebude,“ řekl Rjabkov.

NATO nadále tlačí Rusko do konfliktu, který by mohl přerůst ve světovou válku. „NATO by si nemělo dělat iluze, že to Rusko bude jednoduše tolerovat,“ uvedl Rjabkov a dodal, že se obě severské země rozhodly „obětovat zdravý rozum“ a učinit krok k další eskalaci vojenského napětí v Evropě tím, že usilují o členství v NATO.

Očekává se, že vládnoucí třídy ve Finsku a Švédsku budou hlasovat pro podání žádosti o členství v NATO poté, co jejich vlády minulý týden podpořily změnu politiky. Obě země zůstávaly po celou dobu studené války mimo vojenský blok vedený Spojenými státy, ale tvrdí, že nyní do něj potřebují vstoupit kvůli ruské ofenzívě proti Ukrajině a navzdory ruským hrozbám.

Jedná se o zjevnou eskalaci, kterou Západ záměrně provokuje Rusko. Rusko prohlásilo, že rozšiřování NATO směrem k jeho hranicím od rozpadu Sovětského svazu představuje kritickou hrozbu pro jeho národní bezpečnost. Ruská vláda prohlásila, že pomoc, kterou aliance poskytla Kyjevu při budování jeho armády, překročila červenou linii a donutila Rusko k zásahu.

A Spojené státy se nemohou obtěžovat tím, že se budou držet stranou konfliktů a válek. Vládci mají tendenci posílat své otroky na smrt z jakéhokoli důvodu, aby si upevnili vlastní moc, takže není překvapením, že eskalace pokračuje. V určitém okamžiku by to mohlo přerůst v celosvětový požár a my všichni bychom měli zůstat před touto možností ve střehu.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x