Rakouští zákonodárci odešli během Zelenského projevu v parlamentu

Rakouští zákonodárci

Rakouští zákonodárci z opoziční Svobodné strany Rakouska (FPOe) odešli z dolní komory rakouského parlamentu během virtuálního projevu ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského.

Rakouští zákonodárci

Politici zdůraznili, že se staví proti projevu, protože nerespektuje zásadu neutrality Rakouska.

Zelenskyj, který před očekávanou jarní protiofenzívou žadoní o další smrtící zbraně, se k dopolednímu zasedání rakouské dolní komory připojil prostřednictvím videospojení.

Na stolech zákonodárců, kteří opouštěli sál, zůstaly malé cedulky se stranickými znaky a výrazy „místo pro neutralitu“ nebo „místo pro mír.“

Předseda FPOe Herbert Kickl novinářům řekl, že Zelenského projev porušuje rakouskou zásadu neutrality. Stojí za zmínku, že před projevem se před budovou parlamentu konal protest, který požadoval dodržování zásady neutrality.

Celkový obraz
Když se země jako Švýcarsko a Švédsko pod tlakem NATO vzdaly své politiky neutrality, jedna země se odmítla podvolit.

Rakousko se nedávno stalo středem vášnivé debaty o své neutralitě, přičemž jeho odpůrci navrhovali, aby na Ukrajinu vyslalo vojenské dodávky. Začátkem tohoto měsíce rakouský politik a první místopředseda Evropského parlamentu Othmar Karas v otevřeném dopise inkoustem vyzval ke změně bezpečnostní strategie Rakouska.

Rakušané vždy považovali neutralitu za součást své identity a přejí si zůstat co nejvíce odtrženi od globální politiky. Za zmínku stojí, že současný kancléř Karl Nehammer byl prvním a jediným Evropanem, který po začátku války navštívil Moskvu, zatímco rakouský prezident Alexander van der Bellen navštívil Kyjev.

Udržování komunikačního spojení se všemi stranami je v souladu s celkovou zahraničněpolitickou strategií Vídně.

S tím, jak válka vstupuje do svého druhého roku, roste mezinárodní tlak na vyjádření silnější podpory Ukrajině a zaujmutí tvrdšího postoje vůči Rusku.

To vše poukazuje na širší nevyřešené otázky mezi členskými státy NATO, které se musí potýkat s tím, že některé státy, jako například Rakousko, nevnímají Unii jako soudržného geopolitického aktéra.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
aamater
Host
aamater
1 rok před

Myslí, že to hovorí za všetko. Netreba k tomu nijak obzvlášť veľký komentár.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x