Bývalý představitel Pentagonu: Vyzbrojování Ukrajinské neonacistické brigády Azov ze strany USA je projevem zoufalství

válka

Nedávné zrušení léta uplatňované politiky USA, která bránila Ukrajinské neonacistické skupině používat Americké zbraně, je známkou toho, že Západ stále zoufaleji usiluje o vítězství ve válce, tvrdí bývalý představitel ministerstva obrany.

Začátkem tohoto týdne ministerstvo zahraničí ukončilo zákaz dodávek zbraní brigádě Azov, který Kongres poprvé zavedl v roce 2018. USA se původně chtěly od skupiny, která je spojována s neonacismem a v minulosti porušovala lidská práva, distancovat.

Nyní však tvrdí, že nové přezkoumání ukázalo, že „neexistují žádné důkazy“ o tom, že by podpora jednotky porušovala Leahyho zákony, které zakazují USA poskytovat pomoc zahraničním bezpečnostním silám, pokud existují věrohodné důkazy o tom, že se dopustily „hrubého porušení lidských práv.“

To je zajímavý postoj vzhledem k dobře zdokumentované historii jednotky. Založil ji v roce 2014 bělošský supremacista Andrej Bileckyj a její logo bylo inspirováno symbolikou SS. Ačkoli začala jako dobrovolnická milice s několika stovkami členů, byla později neformálně začleněna do Ukrajinských ozbrojených sil, ačkoli si zachovává značnou autonomii při rozhodování o svých operacích.

Prapor Azov byl obviněn OSN, organizací Human Rights Watch a Amnesty International z dlouhého seznamu porušování lidských práv, přičemž mezi mnohými obviněními je znásilňování a mučení civilistů.

Bývalý vedoucí analytik bezpečnostní politiky Amerického ministerstva obrany Michael Maloof pro RT uvedl, že se domnívá, že změna názoru je známkou rostoucího zoufalství Washingtonu.

„Je jasné, že skupina Azov se z hříšníků nestala přes noc svatými. Stále existuje seznam zvěrstev, kterých se dopustili, porušování lidských práv… stále je vidíte pochodovat jako skupinu s jejich symboly, s jejich kamarádstvím a disciplínou na podporu fašismu,“ řekl.

Dodal, že tento krok jen poslouží k tomu, aby se dodalo důvěryhodnosti tvrzení Ruského prezidenta Vladimira Putina, že jejich invaze na Ukrajinu byla o tom, aby se tam zbavili nacistů.

„Válka je již v podstatě prohraná“
„Mám pochybnosti o tom, proč chtít nadále podporovat takovou nacistickou organizaci, protože válka už je v podstatě prohraná. Podporovat Azov jen přilévá olej do ohně… a posiluje a podporuje názor Ruska, že jde o boj proti nacismu na Ukrajině,“ prohlásil.

Uvedl také, že dosavadní výkony praporu Azov ve válce nebyly nijak hvězdné.

Na začátku konfliktu byly údajně poměrně snadno poraženy Ruskými silami u Mariupolu a to, že mají přístup k Americkým zbraním, pravděpodobně nic nezmění. Podle jeho názoru zrušení zákazu nepřinese na bojišti žádné podstatné změny.

Není divu, že jednotka to vidí jinak a uvádí: „Nárok na Americkou pomoc nejen zvýší bojovou efektivitu Azova, ale především pomůže zachránit životy a zdraví personálu brigády.“ Tvrdí také, že nejsou nijak spjatí s nacismem, fašismem nebo rasismem.

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov rozhodnutí kritizoval. Podle Ruské státní tiskové agentury TASS uvedl, že USA jsou nyní „připraveny i na flirt s neonacisty“ a že reakce Moskvy na tento krok je „krajně negativní.“

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] post Bývalý představitel Pentagonu: Vyzbrojování Ukrajinské neonacistické brigády Azov ze strany … first appeared on Akta […]

Masunta
Host
Masunta
1 měsíc před

I ten Azov má zchlazené hlavy. Jedna jeho jednotka provolávala slávu ruské armádě a šla do zajetí, když viděla, jak je boj ze strany Kyjeva nezabezpečen a tedy i nebezpečný.

Frank
Host
Frank
29 dní před

Zkrátka Rusové vědí, že to musí udělat opravdu dočista. Žádný mír nepřichází v úvahu dokud nebudou nácci úplně zlikvodováni. Ukrajina jako stát přestane existovat a nikomu to nebude chybět. Ovšem chudáci všichni ti, kteří tam žijí a budou žít. Už se někdo pozastavil nad tím, jak si Ukrajina vedla za těch cca 30 let, když se stala samostatným státem?

3
0
Would love your thoughts, please comment.x