Rakouský europoslanec: Chcete-li zachránit Evropu, jmenujte Orbána předsedou Evropské komise

Evropská komise

Přední Rakouský europoslanec Harald Vilimsky označil Viktora Orbána za „protiklad celého establishmentu EU“ a prohlásil, že s ním v čele Evropské komise bude Evropa zachráněna před masovou migrační krizí.

V rozhovoru pro tiskovou agenturu APA Harald Vilimsky, zákonodárce ze Svobodné strany Rakouska (FPÖ), která v průzkumech vede, složil lídrovi sousedního Maďarska poklonu a označil ho za protipól současné Bruselské elity.

„Myslím, že by to bylo pro Evropu dobré,“ řekl Vilimsky o Orbánovi. „Je protikladem celého establishmentu EU.“

„Orbán je zárukou, že nelegální migrace takové intenzity nebude možná,“ dodal.

Vilimský, který je vedoucím kandidátem své Euroskeptické strany ve volbách do Evropského parlamentu, které se uskuteční příští měsíc, byl během svého desetiletého působení v Bruselu blízkým spojencem Maďarska.

Začátkem tohoto měsíce se tento Rakouský europoslanec v jednom ze svých posledních projevů před rozpuštěním současného Evropského parlamentu omluvil Maďarským občanům za dlouholetý útok levicové většiny zákonodárného sboru proti Maďarské vládě výhradně kvůli jejímu odporu k masové imigraci a neustálému financování války na Ukrajině.

Jeho parlamentní projev přišel jen několik dní poté, co se zúčastnil konference Konzervativní politické akce (CPAC) v Budapešti a pochválil Orbána za to, že se na rozdíl od Evropské komise stará o Maďarský lid. Zároveň se ohradil proti liberální imigrační politice otevřených dveří, kterou přijala Evropská unie, a řekl, že většina v celé Evropě nechce, aby se kontinent „stal druhou Arábií nebo Afrikou.“

V rozhovoru pro tiskovou agenturu APA Vilimsky potvrdil, že jeho strana je proti vystoupení Rakouska z Evropské unie, ale chce v Bruselu výrazné reformy, včetně výrazného snížení počtu poslanců.

Zákonodárný sbor EU by se měl po volbách příští měsíc rozrůst na 720 křesel, což je výrazně více než 435 křesel, z nichž se skládá Sněmovna reprezentantů USA.

„Vždycky jsem říkal, zkraťme tento parlament na polovinu,“ řekl agentuře a dodal, že také není třeba, aby „27 komisařů (EU) týralo celý kontinent.“

Vilimsky navrhl, že by zákonodárci FPÖ mohli navrhnout, aby Rakousko, které je čistým plátcem do rozpočtu EU, zadrželo financování Bruselu, pokud nebudou zavedeny správné reformy.

„Samozřejmě, že ano. Každá cesta začíná prvním krokem. Pokud neřeknu, co chci, a nic neudělám, ničeho nedosáhnu. Pokud přestanu platit, bude se tam muset něco pohnout,“ prohlásil.

„Chceme jen vyměnit lidi (v Bruselu), protože přinášejí špatný obsah. Chceme Evropskou unii zeštíhlit, chceme vrátit pravomoci parlamentům členských států, abychom měli opět více přímé demokracie,“ dodal.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x