Šéf DLR varuje Ukrajinské síly před použitím chemických zbraní shazovaných z dronů

Denis Pušilin

Podle šéfa Doněcké lidové republiky Denise Pušilina použily ukrajinské síly chemické zbraně na frontové linii v Donbasu v oblastech Bachmut a Ugledar.

Denis Pušilin

V pondělním rozhovoru pro ruská média Pušilin uvedl: „Podle prohlášení našich sil a velitelů, kteří s takovými informacemi přišli, existují fakta o použití chemických sloučenin, které způsobily onemocnění našich vojáků, a to nejen na arťomovském [bakhmutském] směru, ale i na ugledarském směru.“

Pušilin odhalil, že takové zprávy dostává již přibližně tři týdny.

„Z bezpilotních letounů shazují chemické zbraně na místa, kde se nacházejí naše jednotky,“ potvrdil šéf DLR.

Již dříve Pušilinův poradce Jan Gagin uvedl, jak citovala ruská média, že Ukrajinská strana používá chemické látky a že tyto chemikálie způsobují vojákům akutní závratě, nevolnost a zvracení.

Gagin potvrdil, že Ukrajinská strana již nějakou dobu nasazuje chemické zbraně, přičemž útoky probíhají „podél celé frontové linie jako látky vyvolávající nevolnost, dušení a kašel“, přičemž chemikálie jsou „rozprašovány ze speciálních nádob připevněných na dronech.“

Podle tohoto představitele se Ukrajinská armáda na sociálních sítích otevřeně chlubila vlastnictvím těchto nelegálních zbraní a zveřejňovala záběry speciálně zkonstruovaných dronů a dovezených plynových granátů.

Gagin doporučil, aby byly informace o používání těchto nelegálních zbraní shromažďovány a pravidelně hlášeny OSN.

Loni na jaře začaly ruské a donbaské síly informovat o údajných plánech Ukrajiny na použití chemických zbraní. V loňském roce ruská armáda vystavila drony DJI Agras T30 nalezené v Mariupolu a také ochranné prostředky, jako jsou plynové masky, které Kyjevu s vojenskou pomocí dodalo Německo a Česká republika. Drony DJI jsou navrženy speciálně pro použití v zemědělství, mají postřikovací zařízení, palubní kamery a navigační zařízení.

Kromě obav z použití chemických zbraní proti ruským vojákům Moskva často vyjadřuje obavy z toho, že Ukrajina tyto zbraně použije při provokacích na důležitou infrastrukturu a civilní obyvatelstvo s cílem obvinit Rusko z válečných zločinů.

Vedle chemických zbraní ruská armáda běžně informuje politiky, veřejnost a mezinárodní společenství o rozsáhlém výzkumu patogenů a projektech biologických zbraní na Ukrajině, které jsou financovány a kontrolovány USA.

Tato zpráva následuje po řadě západních narativů, jejichž cílem je vyvolat obavy z možné jaderné katastrofy po celém světě. Západ obviňuje ruského prezidenta Vladimira Putina z vyostřování války na Ukrajině a tvrdí, že Rusko je ochotno nasadit proti Ukrajině jaderné zbraně.

Rusko však několikrát zopakovalo, že jeho politika jaderného odstrašování se řídí postulátem nepřípustnosti jaderné války, protože v takovém konfliktu by nemohlo být vítězů.

Je pozoruhodné, že Pentagon opakovaně zdůraznil, že Spojené státy nemají žádné indicie o tom, že by Rusko hodlalo ve válce na Ukrajině použít jadernou zbraň.

Na začátku října americký ministr obrany Lloyd Austin prohlásil, že neexistují žádné důkazy, které by nasvědčovaly tomu, že Rusko hodlá na Ukrajině použít jaderné zbraně.

Současně se již zhruba několik měsíců objevují zprávy o tom, že Ukrajina připravuje použití špinavé bomby na Ukrajině, aby obvinila Rusko z použití jaderných zbraní.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dokonce zdůraznil, že NATO musí provést preventivní úder proti Rusku, než aby čekalo na ruské jaderné útoky.

Ruský prezident Vladimir Putin v této souvislosti prohlásil, že těm, kdo se pokoušejí vydírat jeho zemi jadernými zbraněmi, se to vymstí.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x