Ukrajina Aktualizace, Den 47

válka na Ukrajine

Sergej Lavrov v pondělí nešetřil slovy.

válka na Ukrajine

„Cílem ruské speciální vojenské operace je ukončit bezohlednou expanzi a bezohledný kurz k úplné nadvládě USA a pod vedením jejich bezohledných vládnoucích orgánů i ostatních západních zemí na světové scéně.“

„Tato nadvláda je budována s hrubým porušováním mezinárodního práva a v souladu s některými nejasnými pravidly, která jsou vnucena“, aby sloužila jejím ďábelským cílům.

Evropa se již dávno vzdala své suverenity ve prospěch zájmů USA. Od zahájení ruské speciální vojenské operace ji zcela ztratila na úkor svých národů a lidí.

Politika Západu ovládaná USA „odráží hněv, v některých ohledech dokonce zuřivost, a která je samozřejmě určována nejen situací na Ukrajině, ale i tím, že se Ukrajina mění v předpolí pro konečné potlačení Ruska.“

„Provokace Made-in-the-USA jsou pobuřující.“

„Co se týče Buči, naše armáda předložila jak chronologické argumenty, tak argumenty týkající se videomateriálů a… polohy mrtvol a jejich vzhledu“, aby vyvrátila vykonstruovaný oficiální příběh tím, že uvede věci na pravou míru.

„Bylo předloženo vše, co bylo možné. Pokud se Buča ještě několik týdnů nějakým způsobem přehrává, pak byl Kramatorsk nějakým způsobem velmi rychle umlčen.“

„Důkazy předložené Ruskem zahrnovaly balistická fakta a nepřítomnost Točka U raket v našich službách.“

„Poskytnutá fakta se dostanou do Německa a dalších západních režimů o tom, kdo páchá válečné zločiny“ na Ukrajině… na základě našich tvrdých faktů.“

V pondělí mluvčí ruského ministerstva obrany generál Igor Konašenkov upřesnil údaje o počtu obětí na ukrajinské armádě, které byly zaznamenány v neděli:

„Od začátku speciální vojenské operace byly zničeny následující cíle. Patří mezi ně 129 letadel, 99 vrtulníků, 243 raketových systémů země-vzduch S-300, Buk-M1 a Osa AKM, 441 bezpilotních letadel, 2 079 tanků a dalších bojových obrněných vozidel, 239 raketových systémů s vícenásobným odpalováním, 909 polních děl a minometů a také 2 003 speciálních vojenských motorových vozidel.“

Dne 10. dubna „přesné rakety Kalibr odpalované z moře zasadily úder na jižní předměstí města Dněpr, aby zlikvidovaly techniku raketového praporu země-vzduch S-300 dodanou kyjevskému režimu jednou z evropských zemí a ukrytou v hangáru.“

Raketový úder zničil čtyři odpalovací zařízení S-300 a zabil asi 25 příslušníků ukrajinské armády.

Operačně-taktické letouny ruských vzdušně-kosmických sil zlikvidovaly 78 ukrajinských vojenských objektů, včetně tří velitelských stanovišť, radaru pro osvětlení a navádění cílů, tří pozic protiletadlových raketových systémů krátkého dosahu, čtyř skladů munice a také 58 opěrných bodů a oblastí uložení ukrajinské bojové techniky.

Během noci byla úderem vedeným ze vzduchu přesnými raketami v oblasti obce Velikaja Novosyolovka zlikvidována opravárenská základna zbraní ukrajinských sil protivzdušné obrany, včetně protiletadlových raketových systémů Buk-M1 a Osa-AKM.

Přesný úder vedený v blízkosti obcí Vozdviženka-2 a Ivanovka v Doněcké oblasti zlikvidoval 9 tanků, 5 samohybných děl 2S3 Akatsiya, 5 raketových systémů BM-21 Grad s vícenásobným odpalováním a přes 60 nacionalistických“ nacistických bojovníků.

Ruské systémy protivzdušné obrany sestřelily dva ukrajinské letouny Su-25 poblíž obce Izjum.

Ruské síly zničily dva muniční sklady u Nikolajeva a Žovtněvoje a naváděcí radar protiletadlového raketového systému S-300 u Uspenovky.

Byly zničeny další tři ukrajinské bezpilotní letouny a ukrajinský vrtulník Mi-24.

Ruské ministerstvo obrany oznámilo likvidaci zástupce velitele neonacistického Pravého sektoru Tasase Bobaniče – známého jako „Hummer.“ Ruské síly ho údajně zabily asi pět kilometrů jižně od Iziumu v ukrajinské Chkarovské oblasti.

Osobně nařídil nevybíravé ostřelování obytných oblastí Donbasu, při němž bylo zmasakrováno mnoho civilistů – za plné podpory a povzbuzování USA/Západu.

Kdyby hegemon USA nenařídil potlučeným a poraženým ukrajinským silám pokračovat v boji bez ohledu na prohru s výrazně lepšími ruskými zbraněmi a taktikou, jejich orgány by se pravděpodobně vzdaly již před několika dny nebo týdny.

Samostatně: Rozmýšlejí si režimy EU, zda se vzdát ruské energetiky, zejména jejího plynu?

Podle šéfa zahraniční politiky EU, vazala amerických zájmů Borrella:

„Diskutovali jsme o tom, jak zajistit účinnost stávajících sankcí vůči Rusku, aby nedocházelo k mezerám v jejich provádění. Diskutovali jsme také o nových krocích, které můžeme podniknout, včetně sankcí proti ropě a plynu. O těchto sankcích jsme zatím nerozhodli. Dohodli jsme se, že budeme v diskusi pokračovat.“

Výše uvedené poznámky odrážejí závislost EU na ruské energii ze strany většiny jejích členských států. Její úplné opuštění by bylo ekonomickou sebevraždou. Na jedné straně Borrell vyzval ke snížení závislosti bloku na ruské energii. Na druhou stranu připustil, že tento krok není možné v dohledné době výrazněji uskutečnit.

S odkazem na závislost Německa na ruské energii varoval, že bez toho, co je nepostradatelné, by se jeho ekonomika „zhroutila.“

Před rozsáhlou sankční válkou USA a Západu proti Rusku dodával Gazprom do bloku přibližně 40 % plynu a přibližně třetinu ropy.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x