Vlády po celém světě přijímají opatření k řešení emisí dusíku – a tato opatření ohrožují celosvětové zásobování potravinami.
Lidé, kteří prosazují takzvanou „válku proti dusíku“, tvrdí, že nadbytek dusíku v životním prostředí je nebezpečný a znečišťuje půdu, vodu a ovzduší. Tvrdí, že dokonce poškozuje ozónovou vrstvu.
V čele těchto tvrzení stojí Organizace spojených národů, která bez důkazů tvrdí, že dusík nejen přispívá k tzv. změně klimatu, ale že znečištění dusíkem také nějakým způsobem ohrožuje lidské zdraví a škodí světovému hospodářství.
„Dusík je základní živinou nezbytnou pro přežití všech živých organismů na Zemi,“ přiznala Leticia Carvalho, hlavní koordinátorka Oddělení pro mořské a sladkovodní prostředí Programu OSN pro životní prostředí. „Svět se však musí probudit a uvědomit si problematiku plýtvání dusíkem a možnosti společného postupu pro jeho udržitelné využívání.“
Srí Lanka, Nizozemsko vedou „válku proti dusíku“
Dvěma hlavními zeměmi, které vedou globalistickou „válku proti dusíku“, jsou Srí Lanka a Nizozemsko.
V dubnu 2021 zakázala Srílanská vláda v čele s tehdejším prezidentem Gotabayou Rajapaksou v tomto malém ostrovním státě s 22 miliony obyvatel používání všech chemických hnojiv.
Zhruba rok po tomto rozhodnutí byla vláda nucena na základě rozsáhlých protestů zákaz zrušit poté, co vedl k rychlému propadu výnosů potravin, přičemž některé odhady hovořily o ročním poklesu výnosů rýže nejméně o 30 %.
„Nepamatuji si, že bychom někdy v minulosti museli tolik bojovat o slušnou úrodu,“ stěžoval si tehdy 65letý W. M. Seneviratne ve vesnici Agbopura na východě Srí Lanky. „Loni jsme z těchto dvou akrů získali 60 pytlů rýže. Ale tentokrát to bylo jen 10.“
„Tyto plodiny potřebují močovinu. Kompost prostě nestačí a nedostali jsme ani žádné organické hnojivo, které distribuovala vláda,“ dodal. Močovina, široce používané a levné chemické hnojivo obsahující 46 % dusíku, je pro zemědělce na celém světě, jako je Seneviratne, základním prvkem životního cyklu plodin.
A v Nizozemsku právě dostala nizozemská koaliční vláda zelenou od Evropské unie, aby pokročila s plánem na snížení emisí dusíku na polovinu do roku 2030 vyvlastněním půdy od národních zemědělců.
Plán vyčleňuje téměř 1,5 miliardy eur pro zemědělce, kteří jsou ochotni „dobrovolně“ prodat své farmy státu výměnou za vysoké odškodnění. Veškeré zemědělské práce na zabavené půdě by se pak okamžitě zastavily, aby se zabránilo rozsáhlým emisím dusíku z této oblasti. Očekává se, že v příštích několika letech bude zabaveno přibližně 3 000 zemědělských farem.
K útokům na zemědělce kvůli údajně škodlivým emisím dusíku se možná brzy připojí i řada dalších zemí, zejména ty, které se zavázaly ke snížení emisí dusíku.
Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.