Pravda o „ruských úderech na civilisty“ na Ukrajině

Válka na Ukrajine

Ruská armáda pokračuje v masivních úderech na strategická vojenská zařízení na území Ukrajiny.

Válka na Ukrajine

V poslední době se ruské údery zaměřovaly především na východní a jižní oblasti kontrolované Kyjevem, ale 28. dubna se na obloze nad centrální Ukrajinou objevily ruské rakety a drony.

Před masivním nočním útokem ukrajinská média informovala, že se do vzduchu vzneslo pět ruských strategických raketových nosičů Tu-95MS vyzbrojených řízenými střelami X-101 nebo X-555. Tyto informace mohl Kyjev získat pouze od zpravodajských služeb Spojených států nebo NATO.

Do rána ukrajinská armáda oznámila, že její protivzdušná obrana údajně sestřelila 21 ruských raket, aniž by upřesnila, kolik z nich dosáhlo svého cíle.

Navzdory tomu, že Kyjev zakázal Ukrajincům natáčet a zveřejňovat následky ruských úderů na sociálních sítích, videa ukazující zničené cíle jsou nadále zveřejňována na internetu, což potvrzuje škody, které Kyjev skrývá.

Výbuchy hřměly ve městech Kyjev, Kremenčuk, Dněpropetrovsk a také v Kyjevské, Mykolajivské, Poltavské a Čerkaské oblasti. Údery byly zaměřeny na objekty vojenské infrastruktury: stanoviště ukrajinských sil, muniční sklady a místa hromadění vojenské techniky a zbraní.

Podle ukrajinských zpráv bylo nad městem Dněpropetrovsk sestřeleno sedm ruských raket. Ve městě však byly zničeny dva sklady ropy naplněné palivem pro západní vojenskou techniku. Místní úřady oznámily, že byli zabiti dva lidé a tři byli zraněni.

Ukrajinská armáda opět prokázala svou neschopnost a neschopnost ukrajinské protivzdušné obrany ochránit vlastní obyvatelstvo. Místní představitelé potvrdili, že ukrajinské síly protivzdušné obrany zničily několikapatrovou obytnou budovu ve městě Ukrajinka v Kyjevské oblasti.

Kromě toho ukrajinská protivzdušná obrana zničila obytnou budovu ve městě Uman v Čerkaské oblasti. Podle Zelenského bylo v důsledku raketového úderu poškozeno deset budov a sedm lidí zahynulo. Neupřesnil, že civilisté byli zabiti poté, co se ukrajinské síly pokusily zachytit ruské rakety nad obytnými domy a zabily vlastní civilisty. Záběry z místa potvrzují, že důvodem je práce ukrajinského systému protivzdušné obrany, a nikoli přímý zásah ruskou raketou.

S největší pravděpodobností bylo cílem úderu vojenské letiště nacházející se v regionu. Ukrajinské síly však raději sestřelují rakety nad domy a zabíjejí civilisty, než aby riskovaly životy svých vojáků.

Dne 27. dubna ruské ministerstvo obrany rovněž informovalo o úspěšném masivním úderu přesnými zbraněmi na ukrajinské rezervy.

Později vyšlo najevo, že ruské rakety zničily asi 20 vysokých ukrajinských a zahraničních důstojníků, kteří měli schůzku v budově admirality v Nikolajevu. Raketa ukrajinské protivzdušné obrany, která se snažila zachytit cíl, údajně zasáhla další obytnou budovu nacházející se nedaleko. Kyjev však tradičně obvinil Rusy, že se zaměřili na civilisty.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x