mRNA vakcíny se používají na zvířatech v amerických potravinách

mRNA vakcíny

V souvislosti s používáním mRNA vakcín u zvířat, která se dostávají do amerických potravin, narůstají kontroverze. Na vrcholu těchto obav stojí otázka, jaké důsledky může mít používání těchto vakcín na naše zdraví.

mRNA vakcíny

Advokát Tom Renz na toto téma upozornil v článku o technologii a zejména o přijetí zákona o označování potravin v Senátu státu Missouri, který se setkává se zuřivým odporem ze strany velkého zemědělství a jeho politických zástupců.

„Jedná se o scénář noční můry, kdy je genetika lidí potenciálně pozměněna ‚továrními potravinami‘, aniž by o tom věděli,“ napsal Renz.

Upozornil na skutečnost, že nejenže technologie mRNA vakcín pro hospodářská zvířata již nějakou dobu existuje, ale již v roce 2013 se také diskutovalo o myšlence přeměnit potraviny pomocí této technologie na takzvané „jedlé vakcíny.“ Budou lidem podávány vakcíny měnící geny prostřednictvím potravin – bez vědomí a souhlasu?

Renz poukazuje na masivní odpor proti návrhu zákona 1169 v Missouri jako na důkaz toho, že „Big pharma NECHCE, aby lidé věděli, že se chystá použít potraviny ke změně jejich genetiky.“ Návrh zákona by vyžadoval označování všech potravinářských výrobků, které mají schopnost měnit vaše geny. Dále by také vyžadoval informovaný souhlas u všech vakcín, forem genové terapie a lékařských zákroků a nutil by společnosti zveřejňovat informace o tom, zda má taková léčba přenosné účinky.

Podle Renze: „Lobbisté, kteří se staví proti tomuto návrhu zákona… usilují o jeho zamítnutí, protože tovární megafarmáři jako Bill Gates, CCP a další chtějí do vašich potravin přidávat vakcíny. Tito lidé podporují velké peníze, ale to půjde na úkor rodinných farmářů.“

„Problém je v tom, že velcí farmáři, jako je Gates, mají právní týmy, které mohou vytvořit obranné štíty proti deliktům, které mohou nastat, pokud se lidé začnou otravovat potravinami…

„Mezitím budou drobní zemědělci vystaveni riziku žaloby, pokud se ukáže, že potraviny, které prodávají, jsou nebezpečné, přestože většina z nich nebude nutně vědět, co se děje.

„Kdyby pěstitelům kukuřice, sójových bobů, skotu a vepřového masa skutečně záleželo na farmářích, požadovali by po semenářských společnostech a výrobcích vakcín, aby odškodnili malé farmáře za tyto produkty, a ne aby se stavěli proti návrhu zákona, který by je nutil říkat farmářům, co dělají.

„Korupce v souvislosti s tímto zákonem je úžasná. V konečném důsledku by požadavek na označování pravděpodobně sloužil k ochraně zemědělců před žalobami, protože výrobci osiv a vakcín by se museli ujistit, že zemědělci vědí, zda do svých produktů dávají potenciální genové terapie. Odpor agrární lobby nemá za cíl pomoci zemědělcům, ale jejich vlastním kapsám.“

mRNA VAKCÍNY: JIŽ POUŽÍVANÉ U HOSPODÁŘSKÝCH ZVÍŘAT
Zatímco odpor velkého zemědělství k návrhu na zvýšení transparentnosti dodávek potravin v Missouri byl naprosto jasný, mnohem méně jasné bylo, zda se technologie mRNA v jakékoli podobě již v USA používá u hospodářských zvířat. V reakci na tuto nejistotu, zejména pokud jde o národní zásobování hovězím masem, vydala Národní asociace chovatelů hovězího dobytka prohlášení, v němž popírá, že by se v současné době vakcíny mRNA u skotu používaly.

„V současné době nejsou ve Spojených státech žádné mRNA vakcíny licencovány pro použití u hovězího dobytka. Chovatelé a rančeři sice očkují skot za účelem léčby a prevence mnoha nemocí, ale v současné době žádná z těchto vakcín nezahrnuje technologii mRNA.“

Jak však uvádí Dr. Joseph Mercola, ukazuje se, že producenti vepřového masa v USA používají mRNA vakcíny ve svých stádech přinejmenším od roku 2018, což zřejmě až dosud zcela unikalo pozornosti veřejnosti.

Za vakcíny, které využívají takzvanou platformu „Sequivity“, je zodpovědný farmaceutický gigant Merck. Na webových stránkách společnosti Merck je tato technologie popsána takto:

„Revoluční platforma vakcín pro prasata SEQUIVITY využívá technologii částic RNA k vytváření vakcín na předpis proti kmenům viru A prasečí chřipky, prasečímu cirkoviru (PCV), rotaviru a dalším. Je podporována sofistikovaným řídicím panelem plným komplexních dat a poznatků…

„Sequivity je platforma pro vlastní vakcíny pro prasata… Sequivity se zaměřuje pouze na sekvence genů prasečích patogenů, které jsou předmětem zájmu. [Sequivity] Nereplikuje se a nezpůsobuje onemocnění, dodává informace o patogenu imunitnímu systému… Není třeba přenášet živý materiál ani s ním manipulovat jako s autogenními, usmrcenými nebo modifikovanými živými vakcínami…

„[Sequivity] je zaměřen na stávající a vyvíjející se patogeny prasat, včetně nemocí, na které se nevztahují běžné vakcíny pro prasata. [Sequivity] Umožňuje vytvářet multivalentní formulace smícháním částic RNA, které jsou zaměřeny na více prasečích patogenů v jedné injekci.“

Platforma Sequivity vznikla na základě nákupu společnosti Harrisvaccines společností Merck, která získala licenci na výrobu vůbec první mRNA vakcíny pro hospodářská zvířata: vakcíny proti prasečí chřipce (H3N2). Společnost Harrisvaccines byla společností Merck zakoupena v roce 2015, ve stejném roce, kdy společnost vyrobila svou druhou mRNA vakcínu, a to proti ptačí chřipce.

Společnost Merck nebyla jedinou farmaceutickou společností, která se pokoušela vyvinout mRNA vakcíny pro použití u hospodářských zvířat – například společnost Curevac vyvinula v roce 2016 mRNA vakcínu proti vzteklině pro prasata – ale zdá se, že je zatím jedinou, která uvedla produkt na trh.

Společnost Merck popisuje Sequivity jako „platformu“, nikoliv pouze jako vakcínu, a to z dobrého důvodu: tato technologie totiž může být použita k výrobě nových vakcín během pouhých osmi týdnů. Zájmové patogeny lze sekvenovat a po identifikaci cílového genu lze tento gen syntetizovat a vložit do platformy pro výrobu RNA. Vznikne nová vakcína.

To mimo jiné znamená, že nové mRNA vakcíny lze vyrábět rychle a efektivně bez nutnosti dalších bezpečnostních analýz nebo testování, protože samotná platforma, a nikoli konkrétní vakcína, již byla licencována k použití. Pro kritiky stávajících bezpečnostních protokolů týkajících se licencování vakcín a zejména novějších mRNA vakcín to zdaleka není pozitivní rys platformy Sequivity.

TRANSPARENTNOST: NEPŘÍTEL VELKÝCH FARMACEUTICKÝCH FIREM, VELKÝCH ZEMĚDĚLSKÝCH FIREM A VELKÉHO STÁTU
Tato zpráva může být pro některé zasvěcené pozorovatele jen stěží překvapivá. Transparentnost je sotva v zájmu korporací. Nikdy nebyla. Není ani v zájmu vlády, která se s korporacemi domlouvala už dlouho před pandemií, aby nic netušící veřejnosti vnucovala potenciálně nebezpečné produkty.

Je naprosto zřejmé, že za současného stavu je dohled nad novými složkami a léčebnými přípravky směšně nedostatečný a může způsobit vážné rozsáhlé škody. Například systém „obecně uznávaný jako bezpečný“ (GRAS), který používá FDA k regulaci nových potravinářských přísad a aditiv, jednoduše nevyhovuje svému účelu. V roce 2012 to konstatovala zpráva Kongresu, ale od té doby nebylo učiněno nic, co by situaci napravilo. Snad nejšílenějším aspektem systému GRAS je takzvaná cesta „vlastního potvrzení“, kdy společnost usilující o schválení nové složky FDA může svolat vlastní skupinu odborníků, aby posoudila, zda je daná složka bezpečná.

Důkazy použité k rozhodnutí jsou neveřejné a nemusí být předloženy jako součást žádosti, což znamená, že FDA nemá možnost skutečně zjistit, zda bylo rozhodnutí panelu správné. Tuto samopotvrzující cestu GRAS využívají společnosti vyrábějící laboratorně pěstované maso, jako je GOOD Meat, aby získaly schválení pro své „kultivované“ potraviny vyrobené z imortalizovaných buněčných linií, tkání, které jsou funkčně nerozlišitelné od rakoviny. Autoři jedné nedávné studie systému GRAS napsali, že liška účinně hlídá kurník.

Pokud jde o tyto mRNA vakcíny, zdá se, že vepřové maso bude muset být vyřazeno z jídelníčku, pokud nemáte důvěryhodného místního dodavatele, který vás může ujistit, že jeho prasata nebyla touto novou technologií ošetřena.

Z dlouhodobého hlediska je třeba masivně usilovat o dohled a odpovědnost nad korporacemi, které nyní vyrábějí tolik potravin, které jíme. Existují slibné náznaky – zákon 1169 v Missouri, rozhodnutí italské vlády zakázat laboratorně pěstované maso – ale nepředstavují nic jako hnutí, které budou spotřebitelé potřebovat, aby se postavili zkorumpovanému propojení korporátní, lékařské a vládní moci. A tento boj vyhrát.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x