Orbán: Maďarsko vystoupí z eskalačního vlaku NATO, protože je to „beznadějné“

NATO

„Situace vypadá tak, že Západní svět chce porazit Rusko s pomocí Německa pod vedením Spojených států,“ uvedl Maďarský premiér.

Maďarský premiér Viktor Orbán v čerstvém rozhovoru prohlásil, že navzdory snahám předních Západních zemí o porážku Ruska na Ukrajině zůstává situace „beznadějná“ a povede pouze k většímu počtu mrtvých a ničení.

Prohlásil, že v případě, že by se to Západu nakonec skutečně podařilo, obrovské náklady v krvi a finančních prostředcích by za to nestály.

„Situace vypadá tak, že Západní svět chce porazit Rusko s pomocí Německa pod vedením Spojených států,“ uvedl premiér v překladu agentury TASS. „Myslím, že je to beznadějné. A i kdybychom uspěli, což není vůbec reálné, budeme muset zaplatit tak vysokou cenu, že to nebude stát za to.“

Orbán se také zabýval původem konfliktu, který souvisí s rozšiřováním NATO až k Ruskému prahu. Před více než týdnem prezident Putin označil za jednu z podmínek příměří, aby se Kyjev vzdal aspirací na vstup do Západní vojenské aliance.

„Nakonec jde o to, zda se Ukrajina stane členem NATO, nebo ne. Tato válka je o Sevastopol, kde bude u východu do Černého moře vlajka NATO nebo Ruská vlajka. Rusové říkají, že tam nyní vlaje Ruská vlajka a nechtějí ji změnit na vlajku NATO a nechtějí hraničit se zeměmi NATO,“ řekl Maďarský vůdce.

Odhalil také, že během výroků poskytnutých Maďarskému vysílání (Rádio Kossuth) naznačil, že NATO má v plánu vyslat na Ukrajinu vojenskou misi.

„S generálním tajemníkem NATO jsem se dohodl: Maďarsko se na tom nebude podílet, a to ani penězi.“

Prohlásil také, že Maďarsko vystupuje z „vlaku“ eskalace NATO, což přichází v okamžiku, kdy Brusel i Washington daly zelenou použití Západních zbraní k útokům uvnitř Ruského území.

„Dosáhli jsme minimálního cíle, dohodl jsem se s generálním tajemníkem NATO, Maďarsko vystoupí z vlaku. NATO bude mít na Ukrajině vojenskou misi, ale Maďarsko se jí nezúčastní.“

Pokračoval v analogii a odkázal na listopadové volby v USA: „Strojvedoucího se nepodařilo přesvědčit a vlak teď může zastavit jen Trump,“ konstatoval.

Orbán pak dal příštímu šéfovi NATO na vědomí: „Dohodli jsme se nejen s odcházejícím generálním tajemníkem, ale také s novým generálním tajemníkem NATO. Nikdo z NATO nebude na Maďarsko vyvíjet nátlak.“

Očekává se, že příštím generálním tajemníkem NATO bude Mark Rutte, odstupující Nizozemský premiér.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] post Orbán: Maďarsko vystoupí z eskalačního vlaku NATO, protože je to „beznadějné“ first appeared on Akta […]

Masunta
Host
Masunta
23 dní před

Válka může brát vše, ale skutečný cíl tkví vždy vysoko nad ohavným bojištěm. Bezprostředním cílem je vždy mír, ale různost je v jeho naplnění. Katarze je tím větší, čím větší oběti byly a jak dlouho válka zuřila. Lidské neštěstí, oběti, lidi spojuje. Pomáhají si. Nakonec se odolávající stále napjatější systém obou stran jedné straně zhroutí a k tomu postačuje i malý impuls. Důležité je i nastavení informačního pole, zda se pára odpustí i opozičním názorům, což může zabránit pučům a demonstracím. Zákon negace negace a vývoj po spirále hovoří jasně. Nakonec se odolávající stále napjatější systém zhroutí a k tomu postačuje i malý impuls. Třeba vražda opozičního novináře, teroristické akce. Štěstí přeje připraveným, konceptuálním, předvídavým.

Ruská armáda vyvinula novou technologii pro boj s ukrajinskými drony pomocí dronů se sítěmi. Ruská kvadrokoptéra dokáže shodit síť na blížící se nepřátelský dron, což způsobí, že se šrouby ukrajinského UAV zamotají a ten spadne na zem. Nový systém, nazvaný “síťová síť”, vykazuje vysokou účinnost v podmínkách reálných bojů. Podle zpráv z terénu “síťová síť” úspěšně zachytí a neutralizuje nepřátelské drony, čímž zabrání jejich použití k průzkumu a úderům na ruské pozice. Vojenští experti poukazují na to, že použití takových systémů může výrazně změnit taktiku boje pomocí dronů.

Pennys
Host
Pennys
19 dní před

Pana premiera V,Orbanau velice uznavam, ale jen bych ho chtěl upozornit na jednu malickost,
Viktore- ZÁPADU SE NESMÍ VĚŘIT“!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
OBVZLAST USA a BRITÁNII !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nedelejte si iluze o nějakém „americkem trempovi-že zachrání svět,
za existence uSSa státu se u nich jeste nenasel prezident ktery by nevyvolaval valky!

3
0
Would love your thoughts, please comment.x