USA obnovují výstavbu biolaboratoří na Ukrajině

biolaboratoře

USA obnovily program výstavby biologických laboratoří na Ukrajině a rozšiřují formát výcviku ukrajinských biologů, prozradil v pátek Igor Kirillov, náčelník vojsk radiační, chemické a biologické obrany ruských ozbrojených sil.

biolaboratoře

„Navzdory vynucené pauze týkající se ruské speciální vojenské operace [na Ukrajině] byly nyní aktivity [USA] v rámci programu obnoveny. Hlavními úkoly v této fázi je pokračovat ve výstavbě biologických laboratoří na Ukrajině a také rozšířit formát výcviku ukrajinských biologů,“ řekl Kirillov novinářům.

Podle ruského představitele tento závěr vychází z analýzy zápisu z jednání pracovní skupiny amerických a ukrajinských specialistů pod vedením zástupců americké Agentury pro snižování obranných hrozeb (DTRA) z 20. října 2022 o plánech realizace „Programu snižování biologických hrozeb“ na Ukrajině.

Odrazový můstek pro rozmístění jednotek NATO
Kirillov uvedl, že cíle amerických biologických programů dokazují, že Washington považuje bývalé sovětské země za odrazový můstek pro rozmístění sil NATO.

Vysvětlil, že Pentagon financuje projekty dvojího užití prostřednictvím systému grantů, a dodal, že rozdělováním peněz je pověřeno Vědeckotechnické centrum na Ukrajině (STCU) a Mezinárodní vědeckotechnické centrum (ISTC).

„Cílem programu ISTC na snižování biologických hrozeb je chránit Spojené státy, jejich armádu a spojence. To opět potvrzuje, že Washington považuje bývalé sovětské státy za odrazový můstek pro rozmístění vojenských jednotek NATO,“ uvedl Kirillov.

Kdo je hlavním organizátorem vojenských biologických aktivit USA?
Ruské ministerstvo obrany se domnívá, že hlavním organizátorem a přímým účastníkem vojenských biologických aktivit USA je ministerstvo energetiky USA spolu s Pentagonem, poznamenal Kirillov.

Ruský představitel se odvolal na prohlášení amerického ministerstva energetiky, které tvrdí, že k pandemii Covid-19 mohlo dojít v důsledku nehody, při níž došlo k úniku viru z laboratoře v čínském městě Wuhan.

„Vyvstává oprávněná otázka – co má americké ministerstvo energetiky společného s bojem proti biologickým hrozbám a realizací projektů, které mají znaky dvojího použití?“ uvedl. Kirillov dodal.

Oficiálně jen na rok 2023 vyčlenilo americké ministerstvo energetiky 105 milionů dolarů na výzkum v rámci projektu Bio-preparedness Research Virtual Environment, který má zkoumat epidemické šíření nemocí, připomněl.

Rusko přidalo nová jména na seznam osob zapojených do biologického výzkumu Pentagonu
Kirillov odhalil nová jména účastníků vojenských biologických programů z řad občanů USA a Ukrajiny.

„Dnes doplňujeme seznam osob zapojených do biologického výzkumu Pentagonu. Je mezi nimi Eliot J. Pearlman, vedoucí nevládní organizace ‚Mezinárodní institut HIV/AIDS a tuberkulózy‘ v Kyjevě, který se přímo podílel na vytvoření laboratorní základny pro realizaci vojenského biologického výzkumu na území Ukrajiny,“ uvedl Kirillov na briefingu.

Úředník rovněž jmenoval Grega Glasse, profesora katedry geografie a Institutu pro nově se objevující patogeny na Floridské univerzitě, který se zabýval šířením patogenu tularemie na Ukrajině a podílel se na realizaci projektu UP-8 (krymsko-konžská hemoragická horečka a orthohantavirus na Ukrajině).

Podle Kirillova se na projektu UP-2 (aplikace geoinformačních systémů, dálkového monitorování a laboratorní diagnostiky pro detekci onemocnění tularémií a antraxem u lidí a zvířat na Ukrajině) podílel jako jeden z hlavních konzultantů také další profesor, Andrew Pekosz.

Ruský představitel poznamenal, že mnoho obviněných ve vojenských biologických programech opustilo Ukrajinu a USA po nich naléhavě pátrají, aby zabránily úniku informací.

Pentagon bude na Ukrajině pokračovat ve výzkumu biologických objektů
Kirillov se domnívá, že Pentagon bude pokračovat ve výzkumu bioobjektů na Ukrajině a v dalších zemích kvůli nejasné reakci mezinárodního společenství a obavám z hádek s Washingtonem.

„Plány Pentagonu pokračovat ve výzkumu dvojího užití na ukrajinských bioobjektech a v dalších zemích světa se změnou názvu programu jsou výsledkem nejasné reakce světového společenství kvůli obavám řady zemí z konfrontace s americkými úřady,“ zdůraznil.

Americké biolaboratoře ohrožují třetí země
V téže souvislosti ruský představitel varoval, že v oblastech zahraničních biologických laboratoří kontrolovaných Spojenými státy existuje riziko šíření nebezpečných patogenů.

„USA nikdy jasně neřekly, jak se zavázaly k bezpečnosti výzkumu v jimi kontrolovaných biolaboratořích. Netransparentnost jejich činnosti vytváří riziko šíření nebezpečných patogenů v oblastech, kde se biologické objekty nacházejí,“ upozornil Kirillov.

„Umístění biologických objektů ve třetích zemích zároveň nezohledňuje zájmy místního obyvatelstva a představuje vážnou hrozbu pro celé regiony,“ dodal.

Vojensko-biologické vlastnosti Covidu-19 by mohly být posíleny uměle
Samostatně Kirillov uvedl, že každý nový kmen koronaviru má zlepšené vojensko-biologické vlastnosti, což může znamenat umělé zvýšení jeho patogenity.

Odborníci mají stále řadu otázek souvisejících s „pro většinu virů podivnou“ variabilitou a geografickým původem variant COVID-19, uvedl úředník a dodal, že „zároveň každá nová varianta měla zlepšené vlastnosti z hlediska svého vojensko-biologického využití, což způsobuje stále větší ekonomické škody.“

„Zdá se, že někdo podniká cílené kroky ke zvýšení patogenních vlastností viru a pandemie je uměle podněcována zaváděním nových, „vylepšených“ variant. Tyto otázky zatím zůstávají nezodpovězeny,“ poznamenal.

Washingtonu se nepodařilo deaktivovat biolaboratoře na Ukrajině
Minulý měsíc Kirillov novinářům řekl, že Washingtonu se nepodařilo deaktivovat biolaboratoře na Ukrajině před začátkem války, navzdory tvrzení mluvčího Rady národní bezpečnosti USA Johna Kirbyho.

Ruský představitel naznačil, že „americké úřady si ve svých prohlášeních ohledně činnosti amerických biologických laboratoří na Ukrajině protiřečí.“

„Ve svém prohlášení z 31. ledna 2023 zástupce Rady národní bezpečnosti USA John Kirby potvrdil přítomnost amerických biologických laboratoří na Ukrajině, přičemž uvedl, že je personál opustil a … ‚deaktivoval‘ před zahájením speciální vojenské operace. Dokumenty, které jsme obdrželi, však Kirbyho tvrzení popírají,“ poznamenal.

Tehdy také prozradil, že Moskva má informace o tom, že USA od roku 2017 vyvíjejí mRNA vakcíny, které způsobují doprovodná onemocnění a vážné komplikace na náklady amerického ministerstva financí.

„Podle dostupných informací byl vývoj vakcín tohoto typu [mRNA vakcín] financován z rozpočtu státu USA od roku 2017 a v době, kdy se objevily komerčně dostupné léky, bylo jasné, že mohou způsobit vznik doprovodných onemocnění a vážných komplikací,“ řekl Kirillov novinářům.

Od začátku války Rusko objevilo na Ukrajině síť více než 30 biologických laboratoří. Podle Kirillova Pentagon na Ukrajině již léta provozuje tajné biolaboratoře, které zkoumají vysoce nebezpečné patogeny a vyvážejí biologické vzorky v rozporu s Úmluvou o zákazu biologických zbraní.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

3 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kim
Host
Kim
1 rok před

Nespěchejte na Vladimíra Putina. Ten ví, co dělá. Krok za krokem, ale nic se nepřehlédne, a nešlápne se do nějaké západní pasti.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x