Potvrzeno: CIA řídí boj Ukrajiny proti Rusku

Zelenskyj

Zpráva zveřejněná na začátku tohoto týdne přináší nové důkazy o tom, že americký Deep State má na Ukrajině velké investice a snaží se zabránit tomu, aby se země dostala do ruských rukou.

Zelenskyj

Čtenáři si pravděpodobně vzpomenou, že navzdory skutečnosti, že USA a Severoatlantická aliance (NATO) věděly několik měsíců předem, že Rusko buduje své síly kolem Ukrajiny v rámci příprav na invazi, Washington a Brusel podle všeho neudělaly téměř nic pro posílení obrany Kyjeva. Jakmile Rusko 24. února vyslalo své síly na Ukrajinu, většina vnějších pozorovatelů předpokládala, že Rudá armáda si se slaběji vyzbrojenou a překonanou ukrajinskou armádou rychle poradí.

Krátce nato však Bidenův režim z ničeho nic rychle přistoupil k poskytnutí smrtící pomoci Ukrajině, a to i poté, co stejní lidé kritizovali tehdejšího prezidenta Donalda Trumpa za to, že během své vlády udělal totéž. To samozřejmě poté, co se desítky milionů Američanů dozvěděly, že Obamův režim se v roce 2014 vměšoval do dění na Ukrajině, způsobil tam státní převrat a Hunter Biden získal v této zkorumpované zemi lukrativní obchodní zakázky, o jejichž velkou část se musel dělit se svým otcem.

A od té doby se do toho vložili i globalisté v Kongresu, kteří schválili miliardovou zbrojní pomoc a peníze pro tuto jednu z nejzkorumpovanějších zemí v celé Evropě.

Nyní se dozvídáme, že Ústřední zpravodajská služba (CIA) se na Ukrajině také silně angažuje a pravděpodobně tam vede operace, jako by studená válka nikdy neskončila.

Deník New York Times nyní potvrdil to, co mnozí již nějakou dobu tušili.

„Zatímco ruská vojska pokračují v drtivé kampani na východní Ukrajině, schopnost země odolat náporu závisí více než kdy jindy na pomoci Spojených států a jejich spojenců – včetně skryté sítě komand a špionů, kteří spěchají, aby poskytli zbraně, zpravodajské informace a výcvik,“ uvedly Timesy.

„Velká část této práce se odehrává mimo Ukrajinu, například na základnách v Německu, Francii a Británii. Ale i když Bidenova administrativa prohlásila, že na Ukrajinu americké vojáky nevyšle, někteří pracovníci CIA v zemi nadále tajně působí, většinou v hlavním městě Kyjevě, a podle současných i bývalých představitelů řídí velkou část obrovského množství zpravodajských informací, které Spojené státy sdílejí s ukrajinskými silami.“

Mezitím se na Ukrajině rozmístilo „několik desítek komand“ z dalších členských zemí NATO, jako je Británie, Kanada, Francie a Litva, ačkoli USA údajně před únorovou ruskou invazí stáhly asi 150 vojenských instruktorů (což je další známka toho, že USA a NATO věděly, co se chystá). Přesto „velitelé těchto spojenců buď zůstali, nebo od té doby do země vstupují a vystupují, cvičí a radí ukrajinským jednotkám a poskytují na místě zbraně a další pomoc,“ dodávají Timesy s odvoláním na tři nejmenované americké představitele.

Podle listu není k dispozici mnoho dalších podrobností ohledně toho, co pracovníci CIA a přidružená komanda vlastně dělají. Nicméně skutečnost, že na Ukrajině vůbec jsou, zřejmě naznačuje, že snaha o poskytnutí smrtící pomoci Ukrajině nejenže probíhala tajně (a bez souhlasu amerických voličů), ale je mnohem většího rozsahu, než bylo dosud známo.

Přítomnost amerických vojáků a zpravodajců v zemi s sebou nese obrovské riziko, zejména pokud by byl někdo z nich zajat.

Armádní ministryně Christine E. Wormuthová v květnu na akci věnované národní bezpečnosti, kterou pořádala levicová organizace Atlantic Council, uvedla několik podrobností o této operaci. Poznamenala, že jednotka speciálních operací poskytuje pomoc při řízení toku zbraní a dalšího vybavení na Ukrajinu.

„Vzhledem k tomu, že se Ukrajinci snaží přesouvat a vyhnout se Rusům, kteří se potenciálně snaží zaměřit na konvoje, snažíme se být schopni pomoci koordinovat přesun všech těchto různých druhů zásilek,“ řekla.

Globalisté, kteří řídí Bidenův režim, dělají vše pro to, aby se dostali do sporu s jaderným Ruskem.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
iereza
Host
iereza
1 rok před

Už aby ten Ukrajinský Fetak sa neako stratil. Tolko zla narobil a ludi nazabijal že ho treba zatvorit do konca zivota, aj s tým kto ho podporuje zbranami.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x