Podle Pentagonu bude Rusko-Ukrajinská válka pravděpodobně trvat roky

generál Mark Milley

Pentagon se domnívá, že Rusko-Ukrajinská válka se stane „velmi vleklým konfliktem“, který bude pravděpodobně trvat roky.

generál Mark Milley

Tato předpověď zazněla během úterního zasedání výboru pro ozbrojené služby Sněmovny reprezentantů, kterého se zúčastnili generál Mark Milley, předseda sboru náčelníků štábů, a ministr obrany Lloyd Austin.

„Myslím, že se jedná o velmi vleklý konflikt, který se měří přinejmenším na roky. Nevím, jestli desetiletí, ale minimálně roky určitě,“ řekl generál Milley vedoucím představitelům Kongresu.

„Jedná se o velmi rozsáhlý konflikt, který iniciovalo Rusko, a myslím si, že NATO, Spojené státy, Ukrajina a všichni spojenci a partneři, kteří Ukrajinu podporují, se v něm budou angažovat poměrně dlouhou dobu,“ dodal.

Pentagon nadále trvá na tom, ačkoli se dost možná jedná o propagandu, že Rusové očekávali, že Ukrajinu vyklidí během několika týdnů, ne-li měsíců, ale nečekaný prudký odpor a podpora Západu je přiměly snížit své ambice na ovládnutí východních a jižních oblastí Ukrajiny.

Během své výpovědi Milley také naznačil, že zástupná válka mezi NATO a Ruskem se v důsledku dění na Ukrajině vyostří.

„Vstupujeme do světa, který je stále nestabilnější. Potenciál významného mezinárodního konfliktu mezi velkými mocnostmi se zvyšuje, nikoliv snižuje,“ řekl.

Zpráva o tom, že válka bude pravděpodobně trvat roky, je zaručeně hudbou pro uši dodavatelů zbraní, stejně jako pro mnohé v samotném NATO.

Jak jsme již dříve zdůraznili, zpráva deníku Washington Post potvrdila, že někteří významní představitelé NATO si přejí, aby se válka prodloužila a oslabila tak Rusko.

„Dokonce i ukrajinský slib, že nevstoupí do NATO – ústupek, který Zelenskyj veřejně vyslovil – by mohl být pro některé sousedy znepokojivý. To vede k nepříjemné skutečnosti: Pro některé členy NATO je lepší, aby Ukrajinci dál bojovali a umírali, než aby dosáhli míru, který by přišel příliš brzy nebo za příliš vysokou cenu pro Kyjev a zbytek Evropy,“ uvádí se v článku.

„Existuje nešťastné dilema. Problém spočívá v tom, že pokud to teď skončí, je tu jakýsi čas na to, aby se Rusko přeskupilo, a pod tou či onou záminkou to znovu spustí.“

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x