Washington Post přiznává, že NATO chce prodloužit válku na Ukrajině

Washington Post přiznává, že NATO chce prodloužit válku na Ukrajině

Deník Washington Post ve svém článku o možnosti mírové dohody mezi Ukrajinou a Ruskem přiznává, že někteří členové NATO chtějí válku prodloužit na co nejdelší dobu.

Washington Post přiznává, že NATO chce prodloužit válku na Ukrajině

Toto přiznání je obsaženo v článku s názvem „NATO tvrdí, že Ukrajina má rozhodnout o mírové dohodě s Ruskem – v rámci možností.

„Dokonce i Ukrajinský slib, že nevstoupí do NATO – ústupek, který Zelenskyj veřejně vyslovil – by mohl být pro některé sousedy znepokojivý. To vede k nepříjemné realitě: Pro některé členy NATO je lepší, aby Ukrajinci dál bojovali a umírali, než aby dosáhli míru, který přijde příliš brzy nebo za příliš vysokou cenu pro Kyjev a zbytek Evropy,“ uvádí se v článku.

„Existuje nešťastné dilema. Problém spočívá v tom, že pokud to teď skončí, je tu jakýsi čas na to, aby se Rusko přeskupilo, a pod tou či onou záminkou to znovu spustí.“

A tady to máte.

Nyní už víme, proč média a novináři, kteří se hlásí k NATO, neustále lobbují za eskalaci, která by mohla vyvolat třetí světovou válku.

NATO chce, aby válka pokračovala co nejdéle, aby Rusko bylo vyčerpáno a izolováno, zatímco média jsou závislá na kliknutí a sledovanosti, které to přináší.

Článek také odhaluje, jak Zelenskyj chce „právně závazné bezpečnostní záruky od Spojených států a dalších zemí na obranu v případě napadení“, což je naprosto scestné.

Jak poznamenává Chris Menahan, mírová dohoda vypadala jako možná zhruba před měsícem, kdy Vladimir Putin slíbil ukončit válku, „pokud Ukrajina bude souhlasit s uznáním Krymu, přijetím Doněcka a Luhanska jako nezávislých států, vzdá se vstupu do NATO a odzbrojí se.“

Přestože mu Izrael řekl, aby dohodu přijal, prezident Zelenskyj od toho upustil ihned poté, co se USA rozhodly poslat pomoc ve výši 14 miliard dolarů, což válku prodloužilo.

„Zelenskyj měl Putinovu dohodu přijmout, jak mu před čtyřmi týdny řekl Bennet,“ píše Menahan. „Místo toho trval na tom, že se bude držet své strategie donutit všechny muže ve věku od 18 do 60 let, aby se chopili zbraní a stali se nepřátelskými bojovníky, aby mohl jejich smrt použít jako propagandu zvěrstev a vmanévrovat NATO do války.“

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x