Pfizer má šokující dlouhou historii zapojení do nezákonných činností a pokusů na lidech

Pfizer CEO Albert Bourla

Velká farmaceutická společnost Pfizer se ve své historii opakovaně dopouštěla nelidských a nezákonných činností, včetně podvodů, korupce a dokonce i pokusů na lidech, které byly maskovány jako testy vakcín.

Pfizer CEO Albert Bourla

Investigativní novinář píšící o cenzurovaných tématech pod pseudonymem „Kanekoa the Great“ na svém Substack blogu poznamenal, že jednou z největších kulturních proměn, k nimž došlo v posledních téměř třech letech, je naprostá rehabilitace obrazu velkých farmaceutických společností a jejich nově nabytá glorifikace za to, že jsou údajně zodpovědné za záchranu lidstva před pandemií koronaviru COVID-19.

„Odvětví, které bylo po desetiletí sužováno podvody, korupcí a kriminalitou, se během krize COVID-19 dokázalo rychle změnit v zachránce lidstva. Ve své podstatě se však nic nezměnilo. Big Pharma si stále cení zisků akcionářů více než lidských životů,“ napsal Kanekoa the Great.

Kanekoa the Great řekl, že důkaz o tom, že se společnost Pfizer v minulosti zapojila do nezákonné činnosti, která vedla ke smrti stovek lidí, není třeba hledat dále než v Nigérii.

V severonigerijském městě Kano společnost Pfizer v roce 1996 podala experimentální lék 200 dětem, jejichž rodiče se nikdy nedozvěděli, že jejich děti jsou podrobeny klinickému zkoušení. Společnost Pfizer nezískala souhlas ani neinformovala žádné z dětí ani jejich rodiče o tom, že jsou předmětem experimentu. Farmaceutická společnost dokonce příjemce neinformovala ani o tom, že lék nebyl schválen pro širší použití.

Jedenáct dětí zemřelo. Další desítky dětí utrpěly závažné nežádoucí účinky, včetně poškození mozku a selhání orgánů.

Na základě trestních a občanskoprávních žalob se společnost Pfizer zavázala zaplatit poškozeným rodinám 75 milionů dolarů. Obyvatelé Kana nyní důvodně váhají s jakýmkoli očkováním.

„Nedoporučím, nedovolím a nebudu tolerovat, aby můj syn, já nebo kdokoli z mých příbuzných dostal vakcínu proti COVID-19,“ řekla Hajiya Maryam, obyvatelka Kana, jejíž syn byl jednou z obětí nelegálního experimentu společnosti Pfizer. Maryamová již zasvětila svůj život tomu, aby všechny své známé v Kanu od očkování touto vakcínou odrazovala a informovala je o incidentu z roku 1996.

„Budu je o tom vzdělávat,“ řekla. „Můj syn nyní žije v agónii navzdory takzvanému odškodnění… Nechodí do školy ani nepodniká. Žije mizerný život.“

Pfizer vyplatil stovky milionů na urovnání žalob proti nezákonným aktivitám
Incident v Kanu není jediným případem, kdy společnost Pfizer musela vynaložit miliony dolarů na urovnání soudních sporů.

V roce 1992 zaplatila společnost Pfizer nezveřejněnou částku ve výši 165 až 215 milionů dolarů poté, co jí vyvinuté umělé srdeční chlopně neustále praskaly, což vedlo k téměř 300 úmrtím. V roce 1994 společnost Pfizer zaplatila 20 milionů dolarů poté, co lhala federální vládě, aby získala povolení pro jinou mechanickou srdeční chlopeň, která se neustále lámala. Téměř polovina peněz šla na monitorování zdravotního stavu pacientů, kteří zařízení dostali, nebo na zaplacení jeho odstranění.

V roce 2002 zaplatila společnost Pfizer 49 milionů dolarů za to, že podvedla federální vládu a 40 států tím, že si účtovala příliš vysoké ceny za svůj lék na cholesterol. V roce 2004 se společnost Pfizer přiznala ke dvěma trestným činům a zaplatila sankce ve výši 430 milionů dolarů za podvodnou propagaci léku Neurontin pro neschválené použití.

V roce 2009 byla společnosti Pfizer uložena pokuta ve výši 2,3 miliardy dolarů, což bylo tehdy největší vyrovnání za podvody ve farmaceutickém průmyslu, za nesprávné označení léku proti bolesti Bextra „s úmyslem podvést nebo uvést v omyl.“ Ve stejném roce společnost Pfizer zaplatila dalších 750 milionů dolarů za urovnání hromadné žaloby, v níž byl její lék Rezulin obviněn z usmrcení 63 lidí a u desítek dalších způsobil selhání jater.

Jen v letech 2010 až 2014 společnost Pfizer vyplatila dalších 1,72 miliardy dolarů na urovnání žalob souvisejících s jejími nezákonnými aktivitami a neúčinnými léky.

Jak poznamenal Kanekoa the Great, výše uvedený seznam incidentů je jen hrstkou skandálů týkajících se společnosti Pfizer. Výsledek těchto nekalých praktik znamená, že nadále provádí neetické testování svých produktů na lidech v nejchudších zemích světa.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jiří
Host
jiří
1 rok před

Devastující data vypáčená ze CDC však musí mít důsledky i pro české veřejné zdravotnictví. Potvrdilo se totiž to, co na těchto stránkách píšeme již několik měsíců. Očkovací kampaň v naší zemi je založena na lživých tvrzeních o účinnosti a bezpečnosti mRNA vakcín. Odpovědné orgány (Ministerstvo zdravotnictví, ÚZIS a SÚKL), ale i různé odborné společnosti (vakcinologická společnost, lékařská komora a mnohé další) dlouho a systematicky klamaly veřejnost stran bezpečnostního profilu mRNA vakcín.
https://infakta.cz/data-narodniho-institutu-spojenych-statu-cdc-jsou-venku-vysledky-monitoringu-bezpecnosti-mrna-vakcin-jsou-devastujici/

1
0
Would love your thoughts, please comment.x