Ukrajinská první dáma Olena Zelenská si údajně koupila šíleně drahý sporťák Bugatti poté, co Americká vláda poslala miliardy Ukrajině

Bugatti

Ukrajinská první dáma Olena Zelenská si údajně pořídila nový luxusní sportovní vůz – za peníze, které jí poskytl Západ a které jsou hrazeny z peněz daňových poplatníků.

Jako první s touto zprávou přišel na X Aussie Cossack Simeon Boikov, který napsal, že Zelenská „právě utratila 4,5 milionu eur z peněz daňových poplatníků (lidí) za zbrusu nové Bugatti Tourbillon – jedno z 250 – ve Francii.“ Citoval klip, který zveřejnil Jacques Bertin, zaměstnanec Pařížského zastoupení Bugatti, kde Zelenska údajně luxusní vůz zakoupila.

Bertin řekl: „Bugatti Automobiles představila svůj nový model vozu Bugatti Tourbillon. Nyní, když už tento model není tajemstvím, se s vámi mohu konečně podělit o některé novinky. S potěšením vám mohu oznámit, že prvním majitelem Bugatti Tourbillon bude manželka Ukrajinského prezidenta Olena Zelenská.“

„Společně se zástupci společnosti Bugatti Automobiles jsme pro Ukrajinskou delegaci uspořádali soukromou prezentaci modelu Bugatti Tourbillon. Uskutečnila se 7. června, kdy navštívili Francii. Byli prvními lidmi, kteří nový model viděli, a Zelenská si nový Bugatti Tourbillon předobjednala.“

Bertin na závěr zdůraznil, že automobilka „z celého srdce podporuje Ukrajinu“ a je ráda, že se Ukrajinská první dáma „stane součástí rodiny a historie Bugatti.“

Podle Bertina se soukromá prezentace uskutečnila téměř dva týdny před oficiálním představením nového hybridního sportovního vozu 20. června. Zpravodajský portál Verite Cachee France uvedl, že soukromá prezentace se časově shodovala s návštěvou Ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v zemi.

„Začátkem června přijela Zelenského rodina s Ukrajinskou delegací do Francie na vzpomínkové oslavy 80. výročí vylodění [v Den D] v Normandii,“ uvedl portál. „Kromě oficiálních návštěv se manželé zúčastnili i dalších méně veřejných akcí … včetně soukromé prezentace pořádané společností Bugatti. Nový vůz na Zelenskou udělal dojem a uskutečnila objednávku.“

Manželé Zelenští na luxusní nákupní horečce
Nebylo to poprvé, co se první Ukrajinský pár stal předmětem pozornosti kvůli svým luxusním nákupům. Zelenskyj a jeho manželka se před několika měsíci dostali do zpráv kvůli nákupu luxusních domů a jachet, přičemž často využívali zprostředkovaných kupců, aby se vyhnuli jakémukoli náznaku korupce.

Minulý měsíc Turecký zpravodajský portál OdaTV informoval, že společnost Film Heritage Inc. (FHI) získala hotel Vuni Palace v Kyrénii na severním Kypru – v oblasti pod Tureckou kontrolou. Portál sice neuvedl, kolik FHI za údajnou akvizici zaplatila, ale z internetových záznamů vyplývá, že požadovaná cena za hotel Vuni Palace byla 150 milionů liber (191 milionů USD).

Podle Pandora Papers, které unikly v roce 2021, byla FHI názvem společnosti vlastněné Zelenskou. V předchozích zprávách bylo rovněž uvedeno, že společnost má aktiva na Ukrajině, v Bělorusku, Rusku, Belize a na Kypru.

To vedlo vládu v Nikósii k zahájení vyšetřování této záležitosti. Kyperský prezident Nikos Christodoulides potvrdil zahájení vládního vyšetřování.

„Až bude vyšetřování ukončeno, budeme moci říci více,“ prohlásil. „Ale v tuto chvíli vám mohu říci… Byl jsem informován, že se nic takového nevyskytlo. Uvidíme později.“

OdaTV nakonec poznamenal, že Zelenskyj „získává finanční prostředky tím, že světu hlásá, že Ukrajina potřebuje pomoc proti ‚Ruské okupaci‘.“ Vzhledem ke zprávě o nákupu sportovního vozu Bugatti jeho manželkou se však nelze ubránit dojmu, že Ukrajina tak získává prostředky na korupční praktiky svých lídrů.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

1 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
1
0
Would love your thoughts, please comment.x