Erdogan přirovnal Izraelského prezidenta Netanjahua k Hitlerovi

Netanjahu Hitler

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan odsoudil Izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a přirovnal jeho činy k činům Adolfa Hitlera v nacistickém Německu.

V rozhovoru Erdogan přirovnal pokračující Izraelské zacházení s Palestinci žijícími v Gaze k Hitlerovu zacházení se Židy a dalšími lidmi během druhé světové války. Erdogan dodal, že Západní země, jako jsou Spojené státy, jsou rovněž spoluvinny v tom, že financují a posílají zbraně Izraeli, aby páchal to, co označil za válečné zločiny.

Všichni akademici a vědci, kteří jsou nyní pronásledováni za podobný postoj na podporu obyvatel Gazy, jsou v Turecku vítáni, prohlásil dále Erdogan a nabídl záchranné lano ostatním lidem na celém světě, kteří jsou pronásledováni za nesouhlas s Izraelskými kroky.

„Dříve mluvili špatně o Hitlerovi,“ řekl Erdogan. „Jaký je rozdíl mezi vámi a Hitlerem? Chtějí, aby se nám po Hitlerovi stýskalo. Je to, co dělá ten Netanjahu, něco menšího než to, co dělal Hitler? Není.“

„Je bohatší než Hitler, dostává podporu ze Západu. Ze Spojených států přicházejí všechny druhy podpory. A co s tou podporou udělali? Zabili více než 20 000 obyvatel Gazy.“

Netanjahu v reakci odsoudil Tureckou genocidu Kurdů
V reakci na Erdoganovy výroky Netanjahu prohlásil, že Turecký prezident je vzhledem k temné minulosti Turecka tím posledním, kdo by měl Izrael poučovat o válečných zločinech.

„Erdogan, který páchá genocidu Kurdů a který drží světový rekord ve věznění novinářů, kteří se staví proti jeho vládě, je poslední osobou, která by nám mohla kázat o morálce,“ řekl Netanjahu.

Přes veškerou tuto vzájemnou rétoriku mezi Erdoganem a Netanjahuem Turecko nadále udržuje obchodní vztahy s Izraelem. Toto trvající spojenectví nadále vyvolává kritiku opozičních stran i Íránských představitelů.

Od útoku Hamásu 7. října se obchod mezi Tureckem a Izraelem snížil. Ačkoli Turecko stále patří do NATO, nepovažuje Hamás za teroristickou organizaci a nadále se staví proti Izraelské válce v Gaze.

„Erdogan není morální autoritou v ničem,“ napsal v souvislosti s touto záležitostí jeden rozhořčený komentátor.

„Co by udělal pro ochranu svých občanů, kdyby byl napaden?“ ptal se další na podporu Izraele.

Mnozí další se zabývali Erdoganovým pokrytectvím, když odsoudil Netanjahua za páchání v podstatě stejných zločinů proti lidskosti, jakých se dopouští Izrael na obyvatelích Gazy, jen s tím rozdílem, že Turecko pronásleduje a zabíjí Kurdy, nikoli Palestince.

Jeden z našich čtenářů v komentáři upozornil, že celá situace je anomální, protože Izrael vytvořil Hamás v 70. letech minulého století jako protiváhu režimu Jásira Arafata.

„Celé je to směšné, když uvážíte, že ti, kdo financují a řídí Izrael, jsou ti samí, kdo financují a řídí Hamás,“ napsal tento člověk. „Tito lidé se postavili tak vysoko na piedestal, že nevidí, co se skutečně děje.“

„Je čas přestat se soustředit na loutky a začít se soustředit na loutkovodiče.“

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x