EU nařídila Polsku poskytovat migrantům stejné sociální dávky jako Německo

migranti

V souladu s novou směrnicí EU bude Polsko povinno poskytovat migrantům sociální dávky a životní podmínky na úrovni Německa.

Podle směrnice EU o azylu ze 14. května 2024 budou mít nelegální migranti nárok na sociální dávky financované daňovými poplatníky ve všech členských státech EU. To zahrnuje nadstandardní bezplatné bydlení, sociální dávky, komplexní bezplatnou zdravotní péči a přístup na trh práce pro Africké a Arabské migranty.

Jacek Saryusz-Wolski, politik ze strany Právo a spravedlnost (PiS), v rozhovoru pro wPolityce.pl poznamenal, že záměrem směrnice je zajistit stejné výhody pro migranty ve všech zemích EU.

V Německu je to přibližně 500 až 600 eur, „včetně stravy, bydlení a sloučení rodiny. Čtyřčlenná rodina v Polsku by mohla dostat přibližně 10 000 zlotých (2 300 eur), což je podstatně více než průměrná Polská podpora v nezaměstnanosti, která činí přibližně 1 600 zlotých (370 eur) po dobu šesti měsíců,“ uvedl Saryusz-Wolski. Zdůraznil, že tato nová politika bude financována Polskými daňovými poplatníky, protože na tento účel nejsou vyčleněny žádné prostředky z EU.

Paweł Lisicki, šéfredaktor konzervativního týdeníku Do Rzeczy, v rozhovoru pro rádio WNET směrnici kritizoval, označil ji za absurdní a přisoudil ji převládající imigrační ideologii v rámci establishmentu EU. Zdůraznil nedávnou pokutu 200 milionů eur, kterou Soudní dvůr EU (ESD) uložil Maďarsku za to, že nezměnilo své imigrační zákony. Lisicki vyjádřil obavy, že za levicově-liberální vlády Donalda Tuska by se Polsko mohlo těmto nařízením EU plně podřídit, a to i přes značný odpor veřejnosti.

Lisicki rovněž zdůraznil, že média mohou toto dodržování předpisů vykreslovat jako úspěch a připojení se k Evropskému předvoji. Připomněl rozhodnutí vlády Občanské platformy (PO) z roku 2014 umožnit masovou migraci do Polska, čímž byly porušeny předchozí dohody v rámci Visegrádské skupiny, aliance Polska, Maďarska, Slovenska a Česka.

Vzhledem k současným tlakům EU pochybuje, že by se Polská vláda těmto směrnicím bránila, případně by vinu svalovala na své předchůdce nebo ji vykreslovala jako prospěšnou pro Polsko.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] post EU nařídila Polsku poskytovat migrantům stejné sociální dávky jako Německo first appeared on Akta […]

HynekCh
Host
HynekCh
27 dní před

Krása… takže je dostane i tenhle sráč??

https://motherless.com/721ED5A

Masunta
Host
Masunta
27 dní před

Nejsou všichni eurohujeři a eurostát neexistuje. Existují ovšem vysoké platy vedení EU, europoslanců a jejich loutek. Poláci si zpravidla nedají moc poroučet. Ale za žida Tuska přece jen ano. Budou tam velké demonstrace. Dobré na tom je, že se stále objevují nové a nové důvody pro odpor vůči nereformovatelnému protektorátu EU.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x