Okupujte Brusel! Orbán vyzývá k protestům v hlavním městě EU proti válce a globalistické agendě

Viktor Orbán

Maďarský premiér Viktor Orbán slíbil, že před volbami do Evropského parlamentu „obsadí Brusel“ na protest proti zásahům EU do národní suverenity a proti směřování k válce s Ruskem.

Při příležitosti výročí Maďarské revoluce z roku 1848, které si v pátek připomněli v zahradě Národního muzea v Budapešti, promluvil premiér Orbán k tisícům svých příznivců a vyzval je, aby se k němu připojili a protestovali proti globalistické agendě v Bruselu.

Předseda konzervativců označil blížící se červnové volby do Evropského parlamentu za volbu mezi „válkou a mírem“ a prohlásil, že Maďarsko může prosperovat pouze v míru: „Budeme pochodovat do Bruselu a sami přineseme změnu do Evropské unie. Nemáme jinou možnost, musíme obsadit Brusel.“

Orbán prohlásil, že lidé v Západním světě otupěli vůči válečné realitě, neboť „myslí a žijí, jako by přišli z ničeho a jdou do ničeho, proto neberou žádné ohledy a podle jejich přesvědčení není třeba věnovat pozornost ničemu a nikomu.“

„Začínají války, ničí světy, překreslují hranice zemí a pasou se na všem jako kobylky… neberou ohled na mrtvé a zbavují nenarozené jejich práv,“ řekl premiér.

V kontrastu s tím Orbán prohlásil, že Maďarský lid válce rozumí: „Statisíce mrtvých, váleční invalidé, vdovy, sirotci, zničené mosty, bombové trychtýře, desetitisíce lidí donucených utíkat ze země.“

„Nebudeme tolerovat, aby ruinovali zemědělce, ničili střední třídu, přiváděli k úpadku Evropské podniky, brali národům jejich práva, dělali z našich dětí zadlužené otroky a přiváděli celou Evropu do války,“ dodal.

Maďarský vůdce dále uvedl, že jeho země byla Evropskou unií podvedena, a prohlásil, že Brusel místo míru a prosperity přinesl pouze válku a „finanční vydírání“, přičemž poukázal na to, že EU zadržuje společné finanční prostředky Budapešti kvůli tomu, že konzervativní země přijala zákony omezující ideologii LGBT ve vzdělávání a v televizním vysílání pro děti, odmítla otevřít své hranice masové migraci a omezila potraty.

„Chtějí nás vtáhnout do války, chtějí nám vnutit migranty a chtějí převychovat naše děti, ale my do války nepůjdeme, migranty sem nepustíme a naše děti také nedáme.“

„V Západním světě si lidé představují, že člověk je jen sám sebou, že záleží jen na jeho svobodné volbě, jakého státu bude občanem, rozhoduje se, zda bude chlapcem nebo dívkou, rodinu si vymýšlí sám a domov je jen provozní prostor,“ dodal Orbán.

Dodal, že Brusel není „první říší“, která se snaží ovládnout Maďarsko, ale že všechny ostatní pokusy nakonec ztroskotaly: „Půlměsíc je pryč, dráp dvouhlavého orla je opotřebovaný a rudá hvězda je také pryč.“

Dalším optimistickým bodem jeho projevu byla rostoucí poptávka Evropských a Amerických občanů, kteří volají po návratu k národní suverenitě, aby „mohl být obnoven normální život“ a aby mohla nastat nová éra Západní velikosti, v níž si národy budou moci opět určovat své osudy.

Orbán se také s nadějí vyjádřil o možnosti návratu bývalého prezidenta Donalda Trumpa k moci ve Washingtonu a tvrdí, že předpokládaný republikánský kandidát je jediným mužem na Západě, který má „sílu“ nastolit mír a vyjednat ukončení války na Ukrajině.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x