Globalistické Světové ekonomické fórum vyzývá vlády, aby zavedly autoritářská opatření proti kritikům

Světové ekonomické fórum

Globalistické Světové ekonomické fórum (WEF) vyzývá vlády po celém světě, aby spolu s technologickými giganty zavedly autoritářská opatření proti svým kritikům.

Podle nikým nevoleného WEF se jeho výzva ke spolupráci velkých technologických firem a vlád proti skeptikům snaží řešit pouze to, co nazývá „dezinformacemi.“ Ve skutečnosti však tato globalistická skupina v konečném důsledku usiluje o vymýcení nesouhlasných názorů.

Skupina založená Německým globalistou Klausem Schwabem ve svém prohlášení varovala, že dezinformace představují hrozbu pro světový ekosystém. Vyzvala „odborníky“, aby světovým vůdcům a byrokratům objasnili, jak omezit odpor vůči globalistické agendě. WEF nakonec prohlásilo, že světové vlády, média, technologičtí giganti a občanská společnost musí zintenzivnit své úsilí v tzv. křížovém tažení proti dezinformacím.

Podle WEF lze údajný nárůst „dezinformací“ přičíst digitálním technologiím a „roztříštěnému mediálnímu ekosystému.“ Dodává, že tyto „dezinformace“ jsou výhradně zodpovědné za klesající důvěru veřejnosti v korporátní média, vlády, Big Tech a globalistické instituce. Vyvolávání strachu z umělé inteligence (UI) zaujímá v narativu WEF na jeho webových stránkách významné místo, aby podpořilo svou agendu.

V rámci boje proti tomuto vnímanému problému a obnovení důvěry v korporátní média WEF prosazuje celospolečenskou „válku proti dezinformacím.“ WEF vyzývá mocné síly ve společnosti, aby se spojily a vytvořily „vícevrstvou obranu proti šíření dezinformací.“

Zdá se, že organizace a její globalističtí spojenci jsou odhodlaně zaměřeni na vymýcení „dezinformací“ a „misinformací“, aniž by uznávali informace, které jsou prokazatelně pravdivé nebo nepravdivé. Je zajímavé, že WEF sice bije na poplach kvůli údajné „hrozbě dezinformací“, ale nezabývá se případy prokazatelně nepravdivých informací.

Globalistický WEF chválí drakonický zákon EU ohledně cenzury
WEF v příspěvku na svých internetových stránkách pochválil Evropskou unii (EU) a její přísný zákon o digitálních službách (DSA). Pozoruhodné je, že některé aspekty DSA, koncipované nevolenými eurokraty, si vysloužily přezdívku „cenzorský zákon.“

„Snahy o boj proti dezinformacím jsou v plném proudu. EU například nedávno přijala DSA – který si bere na mušku škodlivý obsah na internetu. Zahrnuje také komplexní předpisy o UI, které se týkají oblastí, jako je transparentnost, používání UI ve veřejném prostoru a vysoce rizikové systémy,“ uvádí se v příspěvku.

Rovněž se zmiňuje o samostatném úsilí WEF nazvaném Globální koalice pro digitální bezpečnost (GCDS), která „aktivně čelí výzvě dezinformací.“ GCDS údajně plní toto poslání zkoumáním úlohy mediální gramotnosti a podporou celospolečenského přístupu k boji proti šíření dezinformací. Navzdory tomu WEF nyní naléhá na reakci dalších zemí, které dosud nepřijaly analogická autoritářská opatření.

Během panelu na nedávném zasedání WEF v Davosu nazvaném „Obrana pravdy“ byli byrokraté Evropské unie a přední představitelé mainstreamových médií prezentováni jako „odborníci na pravdu.“ Panel však žádnou obhajobu pravdy nepředvedl, místo toho se proměnil v hlásnou troubu, v níž korporátní média opakovala globalistická stanoviska.

„Důvěra je naším nejcennějším aktivem, a jakmile se jí zbavíme, naše obchodní modely se rozpadnou,“ poznamenala účastnice panelu a šéfredaktorka deníku Wall Street Journal Emma Tuckerová. „To také znamená, že musíme napravovat své chyby. Musíme být upřímní, když děláme chyby.“

„Musíme pomoci veřejnosti, aby byla mediálně gramotnější, co se týče hodnoty a významu [vysoce cenzurované a hanobené] nezávislé žurnalistiky,“ ironizovala kolegyně z panelu a prezidentka a generální ředitelka New York Times Meredith Kopit Levienová. „Pro lidi je z mnoha důvodů velmi těžké rozlišit, co to je a co to není.“

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x