Nová „varianta“ COVID-19 Omicron byla poprvé zjištěna u plně očkovaných osob

vakcína proti COVID-19

Evropská unie, Spojené státy, Velká Británie a Kanada zakázaly cestování z Jihoafrické republiky a dalších sedmi jihoafrických zemí poté, co Světová zdravotnická organizace (WHO) označila novou variantu viru s názvem Omicron za „znepokojující“. Jihoafrický ministr zdravotnictví Dr. Joseph Phaahla však uvedl, že tato „drakonická“ rozhodnutí nedávají vědecký smysl.

vakcína proti COVID-19

„Vedení některých zemí hledá obětní beránky, aby se vypořádalo s celosvětovým problémem,“ řekl ministr. Nyní je již zřejmé, že vakcíny nefungují a že takzvané „boostery“ budou povinné.

Držitelé pasů z Jihoafrické republiky, Botswany, Zimbabwe, Namibie, Lesotha, Eswatini, Mosambiku a Malawi mají nyní zákaz vstupu do EU.

Je to typické tvrzení o „průlomových případech“, které znamená, že vakcíny nefungují tak, jak je inzerováno
Nová varianta Omicron byla WHO poprvé hlášena 24. listopadu z Jihoafrické republiky. Člen jihoafrického ministerského poradního výboru profesor Ian Sanne naznačil, že se jedná pouze o „průlomové“ případy a že účinnost očkování se v jiných zemích neliší.

„Pokud jde o účinnost vakcíny, je patrný nárůst procenta zjištěných případů, které jsou skutečně způsobeny průlomovými infekcemi, a to ve skupinách, které byly dříve očkovány. Tato míra je vyšší, než tomu bylo dříve. Máme však všechny indicie, že vakcíny jsou stále účinné v prevenci závažných onemocnění anebo komplikací.“

Jak je vidět po celém světě, míra infekce je v současné době 4:1 ve prospěch očkovaných.

Podle oficiálního prohlášení botswanské vlády byly čtyři osoby nakažené novým kmenem plně očkovány. A ti, kteří byli s těmito osobami v úzkém kontaktu, „nemají žádné příznaky COVID-19 a jejich testy na COVID-19 byly negativní“.

„Bouře ve sklenici vody“
Předsedkyně Jihoafrické lékařské asociace Dr. Angelique Coetzeeová uvedla, že na hodnocení dopadu varianty B.1.1.529 je ještě příliš brzy. Reakci EU, USA, Velké Británie a Kanady označila za „bouři ve sklenici vody“ a omezení cestování za „ukvapené“.

„Víme, že existuje spousta mutací, ale nikdo nám v této fázi nedokáže říct, jestli to něco znamená, nebo jestli to prostě vymizí. Prostě to nevíme,“ dodala. Jihoafrický ministr zahraničí Naledi Pandor souhlasil s tím, že zákaz letů se zdá být uspěchaný.

Tato „varianta“ se shoduje s potřebou prodávat posilovací vakcíny
Před několika dny EU doporučila členským státům, aby Covid certifikát vypršel devět měsíců po druhém očkování. Podle tiskové zprávy bylo v EU nyní vydáno více než 650 milionů digitálních Covid certifikátů. Sdělení se shoduje se zprávou o „novém kmeni“.

Komise nyní navrhuje zaměřit se více na přístup k cestovním opatřením „od osoby k osobě“ a doporučila stanovit standardní dobu uznání zdravotního průkazu na devět měsíců od prvního očkování. Komise EU vysvětlila doporučenou lhůtu devíti měsíců takto:

„Devítiměsíční období zohledňuje pokyny Evropského centra pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) pro používání posilovacích dávek od šestého měsíce a poskytuje dodatečné období tří měsíců, aby se zajistilo, že národní očkovací kampaně budou upraveny a občané budou mít přístup k posilovacím dávkám.“

Komisař EU pro spravedlnost Didier Reynders uvedl, že se tak rozhodlo kvůli přeočkování, které je podle něj pro boj s virem nezbytné. Jednotná dohoda o tomto návrhu má proto „zásadní význam pro nadcházející měsíce a ochranu volného pohybu občanů“.

Stella Kyriakidesová, komisařka pro zdraví a bezpečnost potravin, v tiskovém prohlášení uvedla, že podle jejího názoru je stále příliš mnoho lidí, kteří nejsou „chráněni“. Uvedla, že EU naléhavě potřebuje „dosáhnout výrazně vyšší míry proočkovanosti“ a také „posílit naši imunitu prostřednictvím posilujícího očkování“.

Strašení pokračuje, občané odmítají drakonická opatření
Belgický premiér Alexander De Croo na tiskové konferenci prohlásil, že tento nový kmen je předzvěstí příchodu „COVID-21“, který se snaží vyvolat paniku. „Dalo by se říci, že místo COVID-19 je to Covid-21: je třikrát nakažlivější než původní virus,“ řekl De Croo. Belgičtí vědci potvrdili, že tato varianta pochází z Botswany.

Jeho komentáře vyvolávající strach je třeba vnímat na pozadí rostoucího odporu proti zdravotnickým opatřením jeho vlády. Jen před několika dny se do belgického hlavního města Bruselu sjely desetitisíce protestujících, aby odmítly opatření. Při protestu byli zraněni tři policisté a jeden demonstrant.

Povstání přišlo jen několik hodin poté, co se Německo chystalo následovat příkladu Rakouska a zavést povinné očkování.

Několik dní poté, co nizozemská policie zahájila palbu na protestující proti zdravotním průkazům, se v Rakousku, Švýcarsku, Chorvatsku, Itálii, Severním Irsku, Austrálii a Nizozemsku konaly masové demonstrace proti svévolným omezením.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x