Ukrajina zrušila největší opoziční stranu a zabavila její majetek

Volodymyr Zelenskyj

Zatímco mainstreamová média a washingtonský zahraničněpolitický establishment nadále oslavují ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského jako bojovníka za svobodu a „demokracii“, Ukrajina dále omezila svobodu slova na svých hranicích, zcela zakázala hlavní opoziční stranu v zemi a zabavila veškerý její majetek ve prospěch státu.

Volodymyr Zelenskyj

Jak poznamenal Paul Joseph Watson ve své zprávě na serveru Summit News, ukrajinské ministerstvo spravedlnosti na Facebooku vyhlásilo zásah vlády proti straně Opoziční platforma – Pro život (OPPL), která byla obviněna z proruské orientace.

Stalo se tak poté, co byla v březnu pozastavena činnost této strany. Vzhledem k tomu, že OPPL byla druhou největší politickou stranou na Ukrajině (její popularita byla v loňském roce dokonce větší než popularita Zelenského strany Sluha lidu), její rozpuštění v podstatě odstraňuje jakoukoli významnou politickou opozici z cesty prezidentovi.

Minulý měsíc byl vedoucí představitel OPPL Viktor Medvedčuk umístěn do domácího vězení. Tvrdil, že strana pouze usiluje o lepší vztahy s Ruskem pro dobro Ukrajiny.

Ministerstvo spravedlnosti ve svém prohlášení uvedlo, že OPPL usiluje o „podkopání suverenity“ Ukrajiny, což vláda zdůvodnila zákazem již deseti dalších opozičních stran.

Zelenskyj minulý měsíc podepsal zákon umožňující zakázat strany, které se staví proti postupu současné vlády v ruském konfliktu. Tento zákon umožňuje soudům zabavit majetek těchto stran bez možnosti odvolání.

OPPL byla v ukrajinském parlamentu rozpuštěna již v dubnu, ačkoli se tam strana reorganizovala pod názvem „Platforma pro život a mír.“

V souvislosti s potíráním opozice se Zelenského vláda snaží uvěznit a vydat ukrajinské kritiky žijící v zahraničí.

Watson popsal zatčení YouTubera a Zelenského kritika Anatolije Šaríje ve Španělsku minulý měsíc:

Anatolij Šarij, který má na YouTube téměř 3 miliony odběratelů, byl podle ukrajinské bezpečnostní služby (SBU) zadržen na základě mezinárodního zatykače při společné operaci španělské a ukrajinské policie a mezinárodních „partnerů“.

Tvrdí, že Šarij jednal ve prospěch „cizích“ sil, když svými mediálními komentáři k válce narušoval národní bezpečnost Ukrajiny a podílel se na „podněcování nenávisti“.

Šarijovo zatčení „je dalším důkazem toho, že každého zrádce Ukrajiny dříve či později stihne zasloužený trest. Je to nevyhnutelné,“ tvrdí SBU.

Kroky, kterými Zelenského vláda likviduje politickou opozici, probíhají podle stejné příručky, podle které režimy v historii používaly strach a obětní beránky k likvidaci hrozeb pro svou moc.

Schéma je vždy stejné: vyvolat strach z nebezpečí ze strany vnějšího nepřítele a tvrdit, že politická opozice uvnitř země s tímto nepřítelem tajně spolupracuje, aby podkopala národní bezpečnost. Války se proto vždy hodily k tomu, aby umlčely politickou opozici.

Ukrajina samozřejmě není v tomto ohledu v současné globální politice zdaleka ojedinělá. O totéž se pokouší Demokratická strana ve Spojených státech. Ukazuje to současný cirkus, kterým je výbor 6. ledna ve Sněmovně reprezentantů.

Ve svém nejnovějším příběhu výbor vedený demokraty obviňuje prezidenta Donalda Trumpa a jeho spojence z toho, že vyvíjeli nátlak na státní volební úředníky, aby „zvrátili“ volby v roce 2020 v Trumpův prospěch, uvádí NBC News.

To je samozřejmě podvracení politických procesů kolem prezidentských voleb a role státních úředníků v nich. Vzhledem k tomu, že jednotlivé státy potvrzují volby a vysílají kandidátní listiny, aby odevzdaly hlasy voličů pro prezidentské kandidáty, lze tvrdit, že státy mají legitimní úlohu při ochraně osudu daných prezidentských voleb před volebními podvody.

Demokraté však tuto roli odmítají uznat a jakýkoli pokus republikánů v roce 2020 potlačit podvody vykreslují jako snahu ukrást volby.

Stejně tak NBC popisuje plán na zavedení náhradních volitelů ve státech, kde se objevily silné důkazy o podvodech, jako „spiknutí“ s cílem nahradit legitimní volitele „falešnými voliteli.“

Narativ, který výbor 6. ledna nakonec spřádá, je, že se Trump a jeho spojenci snažili zorganizovat povstání, aby zničili americkou „demokracii.“ Jejich cíl je stejný jako cíl Zelenského vlády na Ukrajině: Všichni opozičníci mají být označeni za zrádce, aby mohli být odstaveni a odstraněny všechny překážky na cestě k totální moci.

Zelenskému to již prochází. Podaří se to demokratům?

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x