Někteří únosci z 11. září byli agenty CIA, naznačuje odtajněný soudní spis

útoky z 11. září

Odtajněný soudní spis potvrdil informace,že útoky z 11. září 2001 byly částečně spáchány americkými vládními složkami.

útoky z 11. září

Soudní spis Vojenské komise z Guantánama, soudu projednávajícího případy obžalovaných z provedení teroristických útoků v New Yorku 11. září 2001, odhaluje, že CIA dva z únosců pečlivě sledovala a možná je dokonce naverbovala ještě předtím, než vletěli letadly do budov Světového obchodního centra.

Původně bylo toto podání zveřejněno v červenci 2021, ale bylo značně upraveno. Nyní byla podle Felixe Livshitze z RT poskytnuta nezávislými výzkumníky „nezkrácená“ kopie.

Dokument podrobně popisuje vyšetřování veterána DEA Dona Canestraro o možném zapojení saúdské vlády do útoků z 11. září, které bylo provedeno na žádost právníků obžalovaných.

Canesraro a řada agentů FBI při vyšetřování podle všeho dospěli k závěru, že CIA bránila oficiálnímu vyšetřování údajně proto, aby zakryla svou infiltraci do Al-Káidy.

Podle RT:

„Z mnoha přetrvávajících záhad útoků z 11. září, které zůstávají i po více než dvaceti letech stále nevyřešeny, se asi největší a nejzávažnější týká činnosti Nawafa al-Hazmiho a Khalida al-Mihdhara během 18 měsíců předcházejících osudnému dni. Dvojice odcestovala do USA na víza pro více vstupů v lednu 2000, přestože ji CIA a NSA již dříve opakovaně označily za pravděpodobné teroristy Al-Káidy.

Několik dní před svým příjezdem se zúčastnili summitu Al-Káidy v Kuala Lumpuru, na kterém byly pravděpodobně projednány a dohodnuty klíčové detaily útoků z 11. září. Setkání bylo tajně fotografováno a natáčeno malajskými úřady na přímou žádost CIA Alec Station, speciální jednotky zřízené ke sledování Usámy bin Ládina, ačkoli kupodivu nebyl pořízen žádný zvukový záznam.

Přesto měly tyto podklady stačit k tomu, aby Hazmimu a Midharovi zabránily ve vstupu do USA – nebo alespoň k tomu, aby o jejich přítomnosti v zemi byla informována FBI. Jak se stalo, byli na šest měsíců vpuštěni na mezinárodní letiště v Los Angeles bez jakýchkoli incidentů a zástupci Úřadu v rámci Alec Station byli CIA zablokováni, aby se o tyto informace podělili se svými nadřízenými.“

Když jeden z členů CIA Alec Station navrhl informovat FBI o tom, že oba únosci získali víza do USA, byl odstaven.

„Musíme o tom říct Úřadu. Ti chlapi jsou zjevně zlí. Přinejmenším jeden z nich má vícenásobné vstupní vízum do USA. Musíme to říct FBI,“ vzpomíná Mark Rossini, člen Alec Station, jak to říkal svým kolegům. „Ale CIA mi řekla: ‚Ne, to není případ FBI, není to v pravomoci FBI‘.“

Agenti FBI ve spisech tvrdili, že CIA před úřadem rovněž zatajila informace o hlavním kontaktu obou únosců v USA, Omaru al-Bajúmím, který byl vyšetřován FBI.

Kromě toho se domnívají, že CIA využila Saúdskou Arábii jako prostředníka pro nábor obou únosců, aby obešla zákony zakazující agentuře provádět špionážní operace na území USA.

Ačkoli hlavní vyšetřovatel Canestraro netvrdí, z jakého důvodu se CIA rozhodla zatajit FBI informace, které mohly zabránit útokům z 11. září, povaha utajené CIA Alec Station naznačuje nekalé motivy.

„Canestraro nedělá žádné závěry ohledně toho, proč CIA před útoky zatajila před FBI zásadní informace, které by potenciálně mohly zabránit jejich provedení, a proč Úřad následně hrál s agenturou krytí. I když jednu odpověď poskytuje neobvyklá povaha sestavy Alec Station,“ napsal Livshitz.

„A sice, že Agentura se zdaleka nesnažila infiltrovat buňku Al-Káidy, aby zabránila terorismu, ale snažila se ovlivnit a řídit její činnost s cílem vyvolat terorismus, a to mimo standardní náborové kanály. Poté, co FBI narazila na tak obludné spolčení, by dobře věděla, že má celou záležitost nechat na pokoji.“

Nyní, když je veřejnost obeznámena s tím, jak se zpravodajská komunita snažila svrhnout úřadujícího amerického prezidenta, se zdá, že CIA může nést určitou odpovědnost za útoky z 11. září.

Koneckonců americká vláda má za sebou bohatou historii operací pod falešnou vlajkou, které byly namířeny proti americkému lidu.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
aamater
Host
aamater
1 rok před

To sa vie už veľmi dávno!!! Teraz sa to iba potvrdzuje!!! darebácky štát USA sa sám podieľal na teroristickom útoku na vlastnej pôde proti vlastným občanom. A to iba preto aby mohli rozpútať sériu okupačných a dobyvačných vojen. Všetky vojny čo darebácky štát USA vedie od roku pána 1999 sú lúpežné a mali slúžiť na záchranu USA ekonomiky!!! Tak ako aj teraz na Ukrajine!!!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x