NATO je připraveno na přímou konfrontaci s Ruskem

NATO

Předseda Vojenského výboru NATO Rob Bauer v rozhovoru pro portugalskou televizi RTP uvedl, že blok vedený USA je připraven na „přímou konfrontaci s Ruskem.“

NATO

Tvrdil také, že NATO bude reagovat pouze v případě, že Rusko překročí „červenou linii“ tím, že napadne některý z členských států NATO.

Nejvyšší vojenský představitel zdůraznil, že NATO by mělo být více připraveno, protože Rusko má v současné době „vojenskou iniciativu.“

„Skutečnost, že váš protivník disponuje lepšími zbraněmi, nepřítele nezajímá. To je váš problém,“ prohlásil.

Na otázku o možnosti použití jaderných zbraní ve válce na Ukrajině odpověděl ujištěním, že Rusko jaderné zbraně nepoužije.

„Vladimir Putin není šílený, je to racionální člověk,“ dodal.

To přichází ve flotile západních narativů, jejichž cílem je vyvolat obavy po celém světě ohledně možné jaderné katastrofy. Západ obviňuje ruského prezidenta Vladimira Putina z vyostřování války na Ukrajině a tvrdí, že Rusko je ochotno nasadit proti Ukrajině jaderné zbraně. Není překvapením, že se takovému narativu dostalo v západních médiích značné pozornosti.

Rusko však několikrát zopakovalo, že jeho politika jaderného odstrašování se řídí postulátem nepřípustnosti jaderné války, protože v takovém konfliktu by nebylo vítězů.

Je pozoruhodné, že Pentagon opakovaně zdůraznil, že Spojené státy nemají žádné indicie o tom, že by Rusko hodlalo ve válce na Ukrajině použít jadernou zbraň.

Počátkem října americký ministr obrany Lloyd Austin uvedl, že v dohledu nejsou žádné důkazy, které by naznačovaly záměr Ruska použít na Ukrajině jaderné zbraně.

Současně se již zhruba několik měsíců objevují zprávy o tom, že Kyjev se chystá na Ukrajině použít špinavou bombu, aby obvinil Rusko z použití jaderných zbraní.

Ukrajinský prezident Vladimir Zelenskyj dokonce zdůraznil, že NATO musí provést preventivní úder proti Rusku, místo aby čekalo na ruské jaderné útoky.

Ruský prezident Vladimir Putin v této souvislosti prohlásil, že těm, kteří se pokoušejí vydírat jeho zemi jadernými zbraněmi, se to vymstí.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jiří
Host
jiří
1 rok před

comment image

Zdenio
Host
Zdenio
1 rok před

O komediantu Zelenskym nemá cenu se bavit, buď je to nastrčený bílý kůň Kremlu, protože takového válečného štváče jen tak nenajdete, nebo idiot. A teď za ním jel na Ukrajinu nově zvolený Český prezident Generál Pavel, a to je jasná zpráva, vrána k vráně sedá, anebo, že by mu chtěl domluvit schůzku s Putinem?

2
0
Would love your thoughts, please comment.x