Mezinárodní měnový systém se zhroutí – není otázkou zda, ale kdy

Mezinárodní měnový systém

Finanční expert James G. Rickards bije na poplach kvůli hrozícímu kolapsu mezinárodního měnového systému.

Mezinárodní měnový systém

Právník a investiční bankéř s padesátiletou praxí v oblasti měnové ekonomie Rickards říká, že „jsme ve válce“, což je název jeho nového článku o padajícím domečku z karet známém jako globální finance.

Stávající světový řád, který je založen na fiat měnách, jako je Americký dolar a Evropské euro, je na pokraji svých sil. Velmi brzy, varuje Rickards, všechny tyto ničím nepodložené papírové peníze zmizí a nahradí je zcela nové paradigma – ovšem ne bez totálního kolapsu mezi tím.

Aby se uvolnilo místo novému světovému řádu, musí být starý světový řád zničen. Podobně jako se to stalo s Twin Towers, trosky, které zůstanou po zhroucení, zrodí nový systém, jako Fénix povstávající z popela.

Rickards ve svém článku vysvětluje, že měnové systémy se mění každých 30-40 let, přičemž předchozí verze byla založena na klasickém zlatém standardu. Poslední půlstoletí nejsou peníze ničím podloženy. A co přijde příště, na to si svět bude muset počkat.

„Stávající měnový systém je dnes starý více než 50 let, takže svět už dávno čeká na nový měnový systém,“ říká Rickards.

„Bezprecedentní sankce, které USA a jejich spojenci uvalili na Rusko po jeho invazi na Ukrajinu, jen urychlily přechod k novému měnovému systému.“

Třetí světová válka nastolí nový světový řád
Hlavní zbraní v této poslední válce není nikdo jiný než samotný Americký dolar. Zatímco se USA snaží udržet v pozici globálního vládce, zbytek světa si uvědomuje, že bude navždy pod palcem USA, dokud bude závislý na dolaru.

S tímto uvědoměním se zvyšuje poptávka po nové závislosti, která nemá s dolarem nic společného. Jsme svědky toho, jak státy BRICS prosazují měnu krytou zlatem, zatímco Západ prosazuje centralizované CBDC kontrolované soukromým centrálním bankovním kartelem.

Pak je tu mnoho nezávislých kryptoměn, jako je Bitcoin, které bojují o pozici obchodovatelných měn mimo sevření globalistů, kteří ovládají soukromé centrální banky. Co nakonec zvítězí?

Současné sankce, které USA uvalují na Rusko, lze snadno rozšířit i na další země. To znamená, že jediným způsobem, jak se ostatní země mohou vyhnout tomu, aby se dostaly do hledáčku Amerických sankcí, je vzdát se dolaru, o což se v současné době snaží země BRICS.

„Měnové války jsou dnes jednou z nejdůležitějších dynamik globálního finančního systému,“ varuje Rickards.

Za posledních 100 let proběhly tři měnové války: první během První světové války, druhá během Druhé světové války a nyní třetí během toho, co se rychle rýsuje jako Třetí světová válka.

Rickards to všechno rozebírá na svých webových stránkách, ale stačí říct, že věci budou opravdu ošklivé, a to opravdu rychle.

„Historické precedenty jsou dostatečně odstrašující, ale dnešní nebezpečí je ještě větší a exponenciálně se zvyšuje díky rozsahu a složitosti finančních vazeb po celém světě,“ říká Rickards.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kim
Host
Kim
8 měsíců před

s důvěrou ve zhroucení MMF čekáme na ten okamžik

1
0
Would love your thoughts, please comment.x