Moskva chce, aby OSN vyšetřila ukrajinské biolaboratoře

Biolaboratoře na Ukrajine

Válečná rétorika je nyní nekonečná. Rusko podalo oficiální stížnost kvůli biologickým aktivitám na Ukrajině podporovanými Spojenými státy a naléhá na Organizaci spojených národů, aby se zabývala aktivitami prováděnými v biologických laboratořích.

Biolaboratoře na Ukrajine

„Požádali jsme o schůzku do dvou dnů v souladu s článkem VI Úmluvy o zákazu biologických zbraní,“ uvedla v úterý ruská mise při OSN.

Moskevský velvyslanec Vasilij Nebenzja rozeslal před schůzkou stanovenou na čtvrtek návrh rezoluce spolu s „řadou dokumentů a důkazů, které vrhají světlo na skutečnou povahu vojenských biologických aktivit USA a Ukrajiny na ukrajinském území“, uvádí zpráva RT. Rusko bylo nuceno odvolat se na článek VI úmluvy a předložit tyto otázky Radě bezpečnosti poté, co Washington a Kyjev jeho opakované dotazy z velké části ignorovaly a „neposkytly potřebná vysvětlení ani nepřijaly okamžitá opatření k nápravě situace,“ vysvětlil Nebenzja.

Minulý měsíc Rusko svolalo do Ženevy schůzku členských států BCW, která však nepřinesla žádný hmatatelný výsledek a delegáti 35 z 89 zemí podle amerického ministerstva zahraničí buď odmítli ruská tvrzení, nebo vyjádřili podporu výzkumu, který provádějí USA a Ukrajina. Pouze sedm zemí vyjádřilo podporu Rusku: Bělorusko, Čína, Kuba, Írán, Nikaragua, Sýrie a Venezuela.

USA a Ukrajina odmítly tvrzení Ruska o biologických zbraních jako dezinformaci a konspirační teorii. V červnu Pentagon zveřejnil „Informační list o úsilí o snížení hrozeb zbraní hromadného ničení s Ukrajinou, Ruskem a dalšími zeměmi bývalého Sovětského svazu.“ Americká armáda tvrdila, že po rozpadu Sovětského svazu Washington „spolupracoval na zlepšení ukrajinské biologické bezpečnosti, zabezpečení a dohledu nad nemocemi pro zdraví lidí i zvířat“ tím, že v posledních dvou desetiletích poskytl podporu „46 mírovým ukrajinským laboratořím, zdravotnickým zařízením a místům pro diagnostiku nemocí.“ Tyto programy se údajně zaměřovaly na „zlepšení opatření v oblasti veřejného zdraví a bezpečnosti zemědělství v souvislosti s nešířením jaderných zbraní.“

Bez ohledu na to, jak se to USA a Ukrajina snaží překroutit jako „konspirační teorii“, pravdou je, že přiznaly, že tyto biolaboratoře mají. Přiznaly také, že v posledních 20 letech prováděly výzkum. Když vidíme, jak snadné bylo zpanikařit masy kvůli viru, který je podobný běžnému nachlazení, mohla by to být informace, která by byla pro válečné tažení na Ukrajině zničující. Vládnoucí třída to pravděpodobně ví, a proto se jedná o „konspirační teorii“ a ověřovatelé faktů dělají vše pro to, aby „vyvrátili mýty.“

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x