Úniky informací z Pentagonu začaly několik hodin po zahájení války na Ukrajině

Úniky informací z Pentagonu

NYT uvádí, že krátce po začátku války na Ukrajině začal uživatel s profilem shodným s profilem Jacka Teixeiry zveřejňovat tajné zpravodajské informace.

Úniky informací z Pentagonu

Podle nové zprávy, kterou zveřejnil deník The New York Times, 21letý Jack Teixeira, příslušník Letecké národní gardy obviněný z úniku tajných dokumentů Pentagonu, zveřejňoval informace o několik měsíců dříve, než bylo dosud známo, a v mnohem větší chatové skupině.

Podle novin začal brzy po začátku války na Ukrajině „uživatelský profil odpovídající profilu letce Jacka Teixeiry zveřejňovat tajné informace o ruském válečném úsilí v dosud nezveřejněné chatovací skupině na serveru Discord“, která měla asi 600 členů.

Noviny uvedly, že o další místnosti na Discordu, která byla veřejně uvedena na kanálu YouTube a byla snadno přístupná během několika sekund, věděly od uživatele.

Teixeira, specialista na informační technologie na letecké základně v Massachusetts, byl zatčen 13. dubna a obviněn z úniku tajných dokumentů v jiné skupině Discord, která se skládá z asi 50 členů a nazývá se Thug Shaker Central, v říjnu 2022, citoval deník The New York Times členy této skupiny.

The Times poznamenaly, že není jasné, zda americké úřady vědí o citlivých materiálech zveřejněných v mnohem větší skupině Discord, kde uživatel s profilem shodným s profilem Teixeiry zveřejňoval informace o ruských a ukrajinských obětech, aktivitách ruských zpravodajských služeb a aktuálních informacích o vojenské pomoci poskytované Ukrajině.

„Uživatel tvrdil, že zveřejňuje informace od Národní bezpečnostní agentury, Ústřední zpravodajské služby a dalších zpravodajských služeb,“ uvádí se ve zprávě, která vyvolává otázky, proč americké úřady neodhalily únik informací dříve.

„Mám trochu víc než jen informace z otevřených zdrojů. Výhody toho, že jsem u zpravodajské jednotky USAF,“ napsal uživatel podle deníku The Times.

Dne 27. března 2022 uživatel zveřejnil utajované informace o ruském stahování z Kyjeva, které podle svých slov „našel na stránkách NSA.“ O dva dny později Rusové oznámili, že se stahují z ukrajinského hlavního města, zdůraznila zpráva.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
aamater
Host
aamater
1 rok před

Ak vydrží a zotrvá na svojich postojoch, tak raz sa s Jack Teixeira, môže stať budúci prezident USA. Len aby mu vydržala odvaha a sila, vždy vravieť pravdu. Ľudia v USA by sa už konečne mohli prebrať a začať vnímať realitu ktorá ich obklopuje.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x