Média ignorují tyto dvě události, které by mohly způsobit hospodářský kolaps

Vladimir Putin

V roce 2014 jsem napsal článek s názvem Falešné paradigma Východ/Západ skrývá vzestup globální měny. K tomuto tématu mě inspirovaly tři konkrétní trendy, které mě v té době znepokojovaly.

Vladimir Putin

Prvním trendem byla zvýšená zmínka v globalistických kruzích o něčem, co se nazývá „Velký reset.“ Christine Lagardeová, která v té době jako šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) náhle tímto výrazem házela v rozhovorech pro tisk a na akcích s otázkami a odpověďmi na Světovém ekonomickém fóru. Zdálo se mi, že se jedná o přejmenování agendy „nového světového řádu“, o níž byly elity establishmentu známé tím, že o ní ve chvílích vzácné upřímnosti mumlají. Naznačovalo to soustředěný tlak na globální centralizaci tváří v tvář hospodářskému a sociálnímu úpadku v jednotlivých zemích.

Druhým trendem byl posun východních zemí k otevřenějšímu partnerství s globálními bankami, včetně zařazení Číny do systému zvláštních práv čerpání MMF a v případě Ruska hlubokého zakotvení Goldman Sachs jako „ekonomického poradce“ Kremlu.

Třetím trendem byl nevysvětlitelný spěch čínských i ruských centrálních bank, které se snažily nakoupit co nejvíce fyzického zlata. Podle mého názoru je jediným důvodem, proč Čína a Rusko nakupují drahé kovy, zajištění proti inflaci a kolapsu měny; konkrétně jako zajištění proti kolapsu amerického dolaru jako světové rezervní měny. To by mohlo být urychleno tím, že země BRICS (Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Jihoafrická republika) a další země upustí od dolaru v globálním obchodě, nebo hospodářskou válkou, v níž by se používání dolaru stalo pro východní země neudržitelné.

Jako by se vztah mezi Východem a globalisty vyvinul v něco jiného – Rusko a Čína byly zjevně varovány před programem Velkého resetu a oba národy se nyní stavěly do pozice, aby přežily následky. Program zničení amerického dolaru a oslabení americké ekonomiky globalisté otevřeně přiznávají již mnoho let. Již v roce 1988 se k tomuto plánu v podstatě přiznal Rothschildy vlastněný časopis The Economist v článku nazvaném Připravte se na světovou měnu.

Článek připouštěl, že přibližně za 30 let (jinými slovy dnes) dojde k poklesu ekonomického vlivu USA a dolaru, což povede k zavedení nové měny, kterou nazvali Fénix podpořený košem SDR MMF. Tento program byl v posledních několika desetiletích globálními institucemi znovu a znovu opakován a zdá se, že je nyní realizován prostřednictvím vykonstruované ekonomické války mezi Východem a Západem, přesně jak jsem předpověděl.

V roce 2014 jsem uvedl:

„Zničení dolaru a vytvoření globální ekonomické byrokracie nejsou akce, které mohou mezinárodní finančníci provádět otevřeně. Tyto události se budou časově shodovat s extrémní katastrofou, pravděpodobně horší než v období Velké hospodářské krize, kdy miliony a miliony lidí ztratí schopnost finančně uživit sebe a své rodiny…

Již delší dobu jsem varoval, že vývoj napětí mezi Východem a Západem bude využit jako zástěrka pro zhroucení dolarového systému. Varoval jsem, že v amerických médiích bude z tohoto kolapsu obviňován východní dumping devizových rezerv a státních pokladen, což povede ke globálnímu dominovému efektu, který ukončí status světových rezerv USA. Mezinárodní společenství by zase bylo nuceno považovat to za pouhé klopýtnutí zhýčkané Ameriky, která se zbláznila do moci, a nikoli za výsledek tajného programu hospodářské destabilizace. To by mohlo vést k totální válce nebo fiskální bouři, která by ochromila velkou část světa a zanechala ji v zoufalé nouzi o pomoc.“

Hospodářská válka s Východem by však nemusela stačit k podkopání USA a předznamenání nové světové ekonomiky s jednotnou světovou měnou. Globalisté by museli sabotovat naši ekonomiku také zevnitř.

Na čí straně stojí Federální rezervní systém?
Další událostí, před kterou varuji již mnoho let, je nevyhnutelná akce Federálního rezervního systému, který zvýší úrokové sazby v době ekonomické slabosti, což způsobí nejen inverzi výnosové křivky, ale i pád amerických akciových trhů v reakci na ni.

Problém je následující: Fed vytvořil scénář Catch-22 (domnívám se, že záměrně), v němž se americké trhy staly závislými na kvantitativním uvolňování centrální banky, QE, spolu se stimulačními opatřeními. Odkupy akcií jsou již léta hlavním motorem amerických akcií a tyto odkupy jsou financovány snadnými půjčkami od Fedu. Je zřejmé, že tatáž politika snadných peněz vyvolala také exponenciální růst inflace.

Pokud by Fed někdy zvýšil sazby a odnesl si z večírku mísu s punčem, akcie a řada sektorů ekonomiky by se zhroutily (ochutnali jsme to už v roce 2018). Pokud by však sazby nezvýšil a nákupy aktiv zastavil, došlo by k hyperinflační katastrofě.

Ať tak či onak, americká veřejnost prohraje a globalisté získají krizi, kterou chtějí. Místo aby Fed vyřešil buď problém inflace, nebo deflace, vykouzlil krizovou událost, která kombinuje obojí – stagflační krach.

Tuto hrozbu jsem podrobně nastínil loni v článku The Fed’s Catch-22 Taper Is a Weapon, Not a Policy Error.

Před lety bylo těžké přesně říci, kdy se dočkáme bodu zlomu. Dnes je zřejmé, že tento okamžik nastal, a není divu, že o něm mainstreamová média téměř neinformují.

Rusko oznamuje konec obchodování s dolarem
Země BRICS, včetně Ruska, Číny a Indie, se v reakci na západní sankce kvůli invazi na Ukrajinu a vyřazení Ruska ze systému SWIFT odklonily od amerického dolaru. Tato akce se zaměřuje především na vývoz ruské ropy a plynu, neboť Rusko nyní požaduje, aby každý, kdo nakupuje tyto životně důležité komodity, tak musel činit v rublech namísto dolarů (dosud de facto globální petro měny).

Média hlavního proudu důsledky této taktiky ze strany Ruska zcela ignorovala; nejen to, ale pohřbila i jakoukoli zmínku o tom, že ruská centrální banka právě podpořila rubl zlatem. To je důvod, proč rubl po znovuotevření měnových trhů v zemi znovu explodoval. Západní finanční média ujišťovala sebe i veřejnost, že ruská měna je mrtvá jako kámen, což zaručovalo kataklyzmatickou hospodářskou depresi v jedenácté největší ekonomice světa. Místo toho nedávný prudký nárůst hodnoty rublu zmátl ekonomy USA a Evropské unie, ale bylo snadné jej předvídat, pokud jste posledních deset let sledovali nákupy ruského zlata.

To znamená, že ruská ekonomika se v nejbližší době nezhroutí a EU, která je ze 40 % závislá na vývozu ruské ropy a plynu, čeká ekonomická zkáza, pokud se nepodřídí placení za energii v rublech (což se nestane) nebo nenajde náhradní zdroj plynu a ropy (což je nemožné). Kromě toho, protože Evropa na světovém trhu hledá alternativní zdroje ropy, bude velká část trhu s ropou přesměrována.

Co to znamená? Méně ropy a plynu k uspokojení poptávky v jiných zemích. Jinými slovy, ceny opět vyletí vzhůru.

Biden se prozatím snaží zmírnit prudký nárůst cen uvolněním strategických ropných rezerv, ale to je pouze provizorium. V amerických rezervách není ani zdaleka tolik ropy, aby to vyvážilo obrovské množství ropy, které Evropa potřebuje. Pokud nedojde k dramatické změně postoje Ruska nebo EU k ropě za rubly, nadále předpovídám, že ceny plynu v USA vzrostou nejméně na dvojnásobek toho, co jsou dnes. Je to prostá otázka nabídky a poptávky.

Kromě otázky vyšších cen ropy může být ruský krok k úplnému vyřazení dolaru jako ropné měny počátečním prvkem v řetězci, který povede k zániku statusu dolaru jako světové rezervy.

Jak jsem poznamenal již před více než deseti lety, Rusko a země BRICS se na tento výsledek dlouhodobě připravovaly. Čína a Rusko se k sobě jen přiblížily a toto spojení dává ze strategického hlediska dokonalý smysl – Rusko má obrovské přírodní zdroje a suroviny, zatímco Čína má největší výrobní a exportní základnu na světě. V Indii a Číně žije dohromady 36 % světové populace, což je více než dost lidí na to, aby fungovaly jako spotřebitelská základna.

To neznamená, že země BRICS nepocítí v důsledku hospodářské války určitou fiskální bolest, ale je důležité, aby západní veřejnost pochopila tuto skutečnost: skutečným cílem konfliktu jsme MY, NE Rusko. Nejvíce to odnesou USA a Evropa, přičemž největší škody utrpí dolar.

Veřejnost je mylně přesvědčována, že na naší straně globální šachovnice nehrozí žádné riziko, zatímco opak je pravdou. Většina rizika je na naší straně.

Obě akce fungují ruku v ruce
Konflikt s Ruskem a (zatím jen potenciálně) s Čínou zcela zastínil druhou velkou událost v ekonomických zprávách. Tou je předvídatelný krok Fedu ke zvýšení úrokových sazeb, přestože tak činí v době ekonomické slabosti.

Čísla maloobchodu, prodejů domů a zpracovatelského průmyslu spolu s HDP klesají. Současně ceny základních životních potřeb včetně potravin, energií a nákladů na bydlení nadále rostou závratným tempem.

Jedná se o učebnicový případ stagflačního kolapsu.

Načasování zvyšování sazeb Fedu nemohlo být dokonalejší, pokud se snažil zvýšit škody způsobené nadcházejícím krachem. S jistotou víme, že Fed je takového chladnokrevného činu schopen, protože jsme ho už viděli.

Každý, kdo zná historii Fedu, vám řekne, že přesně to udělal na počátku 30. let 20. století, což vedlo k ještě horšímu propadu amerických trhů a k vleklé a trýznivé deflaci, kterou dnes známe jako Velkou hospodářskou krizi. Až na to, že tentokrát budeme svědky prvků inflace i deflace současně.

Považte: invaze na Ukrajinu se příhodně odehrála hned po nedávných oficiálních zprávách o 40letém rekordním nárůstu inflace v USA a rozhodnutí Fedu o zúžení pásma. Historie nám říká pravděpodobné výsledky: značný až katastrofální pokles akcií během několika příštích měsíců spolu se zamrzlými úvěrovými trhy. Stejně jako v roce 2008 se celý finanční systém otřese v základech.

Akciové trhy mě až tak moc nezajímají, protože nejsou ničím jiným než indikátorem ekonomické katastrofy. Jinými slovy, akcie se obvykle zhroutí až poté, co kolaps již začal.

Vzhledem k celkové závislosti na snadných úvěrech v podnikové sféře však budou dopady zvýšení úrokových sazeb Fedu stejné, jako když se narkomani musí zbavit heroinu. Menší, méně odolné podniky, které si nemohou dovolit lobbisty, zemřou a na zbytcích budou hodovat jen ty největší a shodou okolností vládou podporované společnosti. (Ale co, tentokrát za to mohou bankéři, takže jim to vychází…)

Času je málo – připravte se hned
To vše jsem nastínil ne proto, že bych chtěl lidi strašit zkázou, ale proto, abych vás informoval o realitě. Času na přípravu je velmi málo.

Kromě toho doufám, že si posvítím na propagandu, která se šíří v mainstreamových médiích. Tyto probíhající kampaně plné lží a zamlčování nepohodlných pravd mají za cíl zmást veřejnost, aby si myslela, že nadcházející krach se týká pouze konfliktu mezi Východem a Západem. To se přece prodává mnohem snáze, nebo ne? Běžný refrén dnes zní: „Musíme trpět, abychom mohli porazit naše barbarské nepřátele za oceánem!“

Ale je to podvod. Pravdou je, že se jedná o plánovanou krizi, která se připravuje již desítky let.

Nenechte se mýlit a věřte mi, že za pár let uslyšíte o velkolepém plánu institucí jako MMF a WEF na „záchranu“ globální ekonomiky pomocí nového měnového systému, který bude národně „neutrální.“ Nabídnou, že všechny měny budou vázány na koš SDR a pravděpodobně i na rámec digitální měny, pokud každý národ přijme, že globalisté standardně ovládají jeho ekonomiku.

Tento pokus bude uskutečněn. Zda globalisté uspějí, je jiná věc. Je na nás, abychom se od krize co nejvíce izolovali. Musíme být připraveni postavit se novému globalistickému systému ze všech sil.

Autor: Brandon Smith

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x