Lidskoprávní vyšetřovatelé našli na Ukrajině neonacistickou mučírnu

válka na Ukrajine

Zatímco západní svět obviňuje Rusko z invaze na Ukrajinu – a podle norem mezinárodního práva je invaze Vladimira Putina jistě nezákonná – takzvaná „oběť“ v celé této šlamastyce také není tak nevinná.

válka na Ukrajine

Čím déle válka pokračuje, tím více se dozvídáme o tom, jak odporná a zkorumpovaná Ukrajina ve skutečnosti je, a upřímně řečeno, dává to smysl vzhledem k tomu, že Bidenovi tam byli zapojeni do pochybných obchodních transakcí.

Vyšetřovatelé lidských práv nyní našli v zemi neonacistické mučírny a vypadá to, že byly dobře využity proti ruským vojákům.

„Ruští a donbasští vyšetřovatelé shromáždili od roku 2014 množství důkazů o pravděpodobných válečných zločinech spáchaných ukrajinskými neonacistickými organizacemi proti ruským jednotkám, příslušníkům donbaské domobrany a civilistům. Další důkazy o podobných činech se objevily poté, co Moskva zahájila demilitarizační kampaň na Ukrajině,“ uvádí se ve zprávě.

„Ruské bezpečnostní jednotky hlídkující v osvobozené Chersonské oblasti odhalily provizorní mučírnu, kterou mohli využívat neonacisté nebo ukrajinská armáda,“ pokračuje zpráva.

Podle listu vyšetřovatelé v objektu objevili mrtvolu oblečenou v ruské vojenské uniformě, které chyběly obě nohy. Podle zdrojů, které zařízení objevily, byla mrtvola nalezená poblíž obce Zelenovka nastražena výbušninou.

„Tuhé tělo, pravděpodobně ruského vojáka, bylo nalezeno ve sklepě kavárny ‚Starý dub‘ u silnice M-14 v Zelenovce. Na těle jsou zbytky speciálního vojenského oděvu používaného ruskými ozbrojenými silami. Tělo nemá nohy, jeví známky mučení a má proříznutý hrtan,“ uvedl jeden z vyšetřovatelů.

Zpráva uvádí, že tělo bylo údajně objeveno na protitankové mině s dalšími výbušninami poblíž.

Kromě toho vyšetřovatelé nalezli injekční stříkačky – nejspíše určené k injekčnímu podávání narkotik obětem, které měly být mučeny – a také velké množství plastových kontejnerů, v nichž byly pravděpodobně kdysi uloženy protitankové střely Javelin americké výroby, které byly rozházené po okolí.

Vyšetřovatelé pořídili videozáznam z místa činu a poskytli jej různým médiím.

„Úředníci Ruska, Doněcké a Luganské lidové republiky a ukrajinské pravidelné armády věnovali několik let shromažďování důkazů o možných válečných zločinech v Donbasu, včetně mučení a zabíjení občanů a donbaských milicionářů v labyrintu skrytých věznic,“ uvádí se ve zprávě.

Objev neonacistické mučírny přichází po dřívějších zprávách o brutalitě ukrajinských nacistických praporů, včetně Azova, vůči ruským vojákům, z nichž většina byla odvedena do této války.

Koncem března ukrajinské jednotky zveřejnily na sociálních sítích několik videí, na nichž pózují s něčím, co vypadalo jako ruští váleční zajatci, kteří leží v kalužích krve se svázanýma rukama. Jeden z ruských vojáků byl zastřelen, zatímco někdo jiný pořídil videozáznam tohoto zabití. A minulý měsíc jeden žoldák dánským médiím řekl, že ukrajinské síly popravují zajaté ruské vojáky.

„Slyšel jsem o jedné úspěšné výměně zajatců, a to je vše. Lidé jsou zabíjeni,“ řekl žoldák, který používá pseudonym „Jonas“, v rozhovoru pro dánskou televizi TV2. Televize potvrdila, že zná jeho skutečnou identitu a že se skutečně nachází na Ukrajině.

Mezinárodní zákony o vedení války, které Rusko i Ukrajina podepsaly, zakazují zabíjení zajatých bojovníků a požadují, aby s nimi bylo zacházeno humánně a v případě potřeby jim byla poskytnuta lékařská péče. Popravy válečných zajatců jsou zakázány.

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x